E devlet şifremi değiştiremiyorum ne yapmalıyım ?

E devlet şifremi değiştir değiştiremiyorum e devlet şifremi değiştireceğim cep telefon numaram değişti mailimi kaybettim

Vatandaşlarımızın başına gelen bir önemli hususu da yazarak bilgilendirme yapmak istiyoruz. Sitemiz sgk.net üzerinden e devlet ile ilgili bütün sorgulamalara giriş sorunlarının nasıl aşılacağına dair güncel ve net bilgiler bulabileceksiniz. Ptt müdürlüklerinden alınan zarftaki şifrelerin değiştirilmesi önemli diyelim ki bu şifreyi değiştirdiniz unuttunuz. Postanelere gittiğinizde bilgilerinizin doğru olmasına özen gösterin zira bu şifreleri kaybettiğinizde şifremi değiştiremiyorum şimdi ben ne yapacağım gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

E DEVLETE GİRİŞ İÇİN >>> TIKLAYINIZ

E DEVLET ŞİFREMİ DEĞİŞTİR / DEĞİŞTİREMİYORUM

E devlet şifrelerinizi değiştirmenin yollarını daha önceden sizlere anlatmıştık tüm şifre değiştirme aşamalarını yazarak sizlere net bilgiler sunalım istiyoruz. Tabiki daha önceden şifrelerinizin değiştirilmesini sizlere hatırlattık ama siz bu konuları görmediniz ve e devletle hiç işiniz olmadı ama artık var ve değişim istiyorsunuz. Daha önceki şu konumuza bakın lütfen.

İLK E DEVLET ŞİFRESİNİ DEĞİŞTİRME >>> TIKLAYINIZ

E devlet şifre değiştirme işlemi hatası sorunu nasıl aşılır ?

Öncelikle nasıl bir hata alıyorsunuz ona bakmamız gerekiyor. Şifrenizi unuttu iseniz cep telefonu bilgilerinize yeni şifrelerin gelmesini sağlayabilirsiniz. Peki cep telefon numaralarınız değişti ise ne olacak. Bu sefer de mail adresleriniz devreye giriyor. Peki e posta adresiniz de değişti ya da şifresini kaybettiniz o zaman ne olacak e devlet şifrelerine ? Tabi ki hiç bir yol kalmadı ise yapacağınız tek şey yeni cep telefon numaranız yeni mail adresiniz ve küçük bir meblağ para ile birlikte kimliklerinizle yeniden bir Postaneye gitmeniz gerekmektedir. Şimdi biz iki seçeneğin nasıl aşılacağını anlatalım istiyoruz sizlere.

Cep telefon numaram değişti e devletimi değiştireceğim ?

Google üzerinden e devlet giriş dediğinizde giris.turkiye.gov.tr adresine yönlendirilirsiniz. İlk e devlet girişi yapacağınız alanda hemen alt alanda şifremi unuttum bölümü vardır. Bu alandan sizlere seçenekler verilmektedir. Buradan sms ile şifremi yenileyemiyorum bölümünü seçeceksiniz.

Kimlik doğrulama sistemine yönlendirileceksiniz. Bu alandan sizlerden tc kimlik numaranız bu kimliğin seri nosu cüzdan nosu anne baba eş çocuk gibi yakınlarınızdan birisinin tc sini girerek yeni şifre almanız sağlanacaktır. Sorularınızı bizlere yorumlar ile iletebilirsiniz.