E devlet şifre sıfırlama resimli anlatım burada

E devlet şifremi sıfırla e devlet şifresi sıfırlama resimli anlatım

Değerli vatandaşlarımız e devlete ilk giriş yaptığınızda şifrelerinizin değiştirilmesi sizler için son derece önem taşımaktadır. Yanlış ellerde insanlar bu e devlet şifreleriniz ile adres bilgilerinize, mahkemelerinize devlete ait resmi borçlarınıza hacizlerinize her şeyinize ulaşabilirler. Siz ile devlet arasındaki köprünün e devlet sistemi olduğunu önemle hatırlatıyoruz. Ptt Müdürlüklerinden ilk şifre alınırken sistem tarafından sizlere şifrelerinizin değiştirilmesin önemli olduğu hatırlatıldı ve sizler şifrelerinizi değiştirmedi iseniz ve özellikle başa gelen bir durum; cep telefon numaralarınızın değiştirilmesi oluyor bu tür bir durumda e posta adresiniz yardımı ile de değişim yapabilirsiniz.

E DEVLETE İLK GİRİŞ İÇİN >> TIKLAYINIZ 

E DEVLET ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ

Ptt müdürlüklerinden zarfı aldınız ve ilk kez e devlet sistemine giriş yapmak için sırasıyla tc kimlik numaranızı, ardından da hemen aşağıda bulunan bölüme zarfta yer alan şifreyi girdiniz ve sisteme giriş yaptınız. Önünüze gelen ilk sayfadan sizlere e devlet şifrelerinizin değişmesi yönünde bir uyarı gelecektir. Diyelim ki hayır dediniz devam et benim şifrem zarfta yazan olsun iyi olur dediniz ve daha sonra bu uyarı sizlere gelmedi. O zaman bu anlattıklarımıza lütfen kulak veriniz. Şimdi yapmanız gerekenler şunlardır. E devlet sistemine giriş yapıyorsunuz. En sağ üstte isminizin yazdığım bir alan göreceksiniz. Lütfen o bölüme aşağıdaki gibi tıklayınız. E devlet şifre sıfırlama

 

İsminize tıkladıktan sonra sağ alandan açılan sekmeden güvenlik ve ayarlar bölümüne geleceksiniz.

Bu bölümde şifremi değiştir yazıyor ona tıkladığınızda sizlerden eski e devlet şifreleriniz istenecek daha sonra da iki alan için iki kez şifrelerinizin girilmesi istenecektir. Bu alandan hemen sonra şifreleriniz otomatik olarak değiştirilecektir. Bu hususta sorularınız var ise lütfen bizlere sorularınızı anlaşılır biçimde yazarak kişisel bilgilerinizi sitemiz sgk.net adresine de yorumlarınızda göndermeden iletiniz.