E-Devlet şifre değiştirme nasıl yapılıyor ?

E devlet şifre değiştirme ilk şifre alma şifre yenileme nasıl yapılıyor ?

Sizlere daha önce e devlet giriş konusundan e devlete nasıl giriş yapacağınız hususunda değerli bilgiler sunmuştuk. E devlet şifrelerinizin ilk girişte zaten sistem tarafından sizlere sorulduğunu değişim olayının bir güvenlik gerekçesi olduğunu ve mutlaka değiştirmenizde büyük fayda olduğunu söylemiştik. Eğer şifreleri değiştirmezsem ne olur diye düşünüyor iseniz tabiki güvenlik hususu haricinde bir şey olmaz. Zarf ile sizlere verilen ilk şifreyi de kullanabilirsiniz değiştirmeden tabi ki sgk.net olarak sizlere güvenlik gerekçesi ile bu şifreleri değiştirmenizi önemle hatırlatıyoruz.

İLK E DEVLET GİRİŞİ NASIL YAPILIR TIKLAYIN 

ZARFTA VERİLEN ŞİFREYİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM ?

Ptt müdürlükleri tarafından ücret karşılığı edindiğiniz şifreleri değiştirmeniz son derece önemlidir. E devlet kapısı sistemine giriş yaptığınızda sizden şifreyi değiştirmeniz istenecektir. Hayır aynı şifreyi kullanmak istiyorum diyerek kullanabileceğiniz gibi, evet şifremi değiştir bölümünden de şifrelerinizi değiştirebilirsiniz.  İşlem son derece basittir. Sizlerden farklı alanlara iki tane aynı şifreyi girmeniz istenecektir. Önemli not bu şifreleri mutlak suretle not edin bir yere kaybederseniz şifreleri sıfırlamanız gerekecektir.

E DEVLET ŞİFREMİ SIFIRLAMAK İÇİN >>> TIKLAYINIZ

E devlet şifrelerinin nasıl sıfırlanacağını yukarıdaki konudan sizlere yazmıştık. Buradaki konu yardımı ile şifreleri sıfırlamanızın nasıl mümkün olacağını anlattık. sizler daha önceden şifrelerinizi değiştirmediniz ve diyelim ki sistem sizden şifrelerinizi sıfırlamanızı istemedi ise yapmanız gerekenleri de sizlere YUKARIDAKİ linkten detaylı şekilde anlattık. Oradan şifreleri sıfırlayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

CEP NUMARAM DEĞİŞTİ E DEVLET ŞİFRESİNİ DEĞİŞTİR >>> TIKLAYINIZ

E devlet sistemi üzerinden sıfırlama yapamaz iseniz e devlete ilk kayıt olduğunuzda PTT müdürlüğüne vermiş olduğunuz cep telefonu numaram değişti sıfırlamayı yapamıyorum diyorsanız e mail sisteminden de şifrelerin sıfırlanması mümkün kılınmış. Ya cep telefonlarınıza bir kod gelerek şifre sıfırlaması yapacaksınız ya, e posta adresinize gelecek kodlar ya da en son çare yine bir kez daha 4 tl para vererek PTT müdürlüklerinden yeni bir zarf almanız gerekmektedir.

E POSTA ADRESİM DEĞİŞTİ E DEVLET ŞİFREMİ SIFIRLA >>> TIKLAYINIZ

Bizlere bu hususta sormak istediklerinizin olduğunu biliyoruz. Yapmanız gerekenlerin tamamını anlaşılır bir şekildle bizlere sitemiz üzerinden yorumlarınız ile iletebilir, yardım alabilirsiniz. Lütfen paylaşımlarınızda ve yorumlarınızda tc kimlik numarası ya da şifrelerini asla ne bize ne de başka bir siteye göndermeyiniz.