Tc ile Cüzdan Seri No Bulma

Teknolojinin ilerlemesi ve internet ortamına erişimin bir çok cihazdan yapılması beraberinde bir çok bilgiyi anında öğrenmemize neden oluyor.

Telefonlardan,tabletlerden ve tabletlerden saniyeler içinde aramış olduğumuz bir bilgiyi öğrenebiliyoruz.İnternet üzerinden yapılan sorgulama türlerini araştırdığımızda tc ile yani tc kimlik numaramız ile yapılan aramalar ön plana çıkıyor.Bu aramalar kimi zaman doğru bilgileri bizler ile buluşturuyor kimi zamanda mümkünü olmayan ve imkansız olan arama türlerini ortaya çıkarıyor.

Tc ile cüzdan seri no bulma sorgulaması da bunlardan birisi.Bir insan nüfus cüzdanını kaybettiği zaman seri numarasına acil ihtiyacı olduğunda internetten sorgulama yapmış. Bizlerde merak ettik böyle bir sorgulama türü varmı diye? 

Önceki dönemlerde nüfus ile ilgili bir işlem yapıldığı zaman Nüfus Müdürlüklerine gidilmesi gerekiyordu.Ancak şimdi belki dünyanın en gelişmiş sorgulama sistemlerinden olan e devlet sistemi sayesinde bir çok işlemi bu uygulamadan yapabiliyoruz.İnternet üzerinden tc ile cüzdan seri no bulma işlemini de sadece e devlet sisteminden öğrenebiliyoruz.Bunun içinde kimlik numaranız ve Ptt Müdürlüklerinden almış olduğunuz e devlet şifrenizin bulunması gerekiyor.Bunun dışında herhangi bir siteden tc ile cüzdan seri no bulma işlemini YAPAMAZSINIZ

2015-08-26


Yorum Gönder

Etiketleri :