Src belgesi sorgulama öğrenme

Tc kimlik numarası ile src sorgulama src belgesi sorgulama src sorgu hakkında yararlı bilgiler…

Src belgelerini kısa bir süre önce Gazi Üniversitesi’nin sayfasından yapabiliyorduk. Bu uygulama kanun gereği kaldırıldı. Herkes kendi özel işlemlerini takip etmek için siteler yerine e-devlet için alınan şifreleri girerek yapmalı gibi bir zorunluluk getirilmiştir.

SRC belgesiyle ilgili işlem yapmak, bilgilerini kontrol etmek, belge başvuru ve hak durumlarını sorgulamak isteyenler turkiye.gov.tr sitesinden Tc kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapıp, e-devlet uygulamaları bölümünde yer alan Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü’ne, oradan Mesleki yeterlilik İşlemleri menüsü altındaki hizmet linklerine tıklayarak tüm işlemlerini yapabilirler.

Henüz e-devlet şifresi almamış olanlar ise en yakın PTT şubesine gidip 1 tl karşılığında e-devlet şifresini alacak ve bu şifre ile siteye giriş yapacaklar..

Eğitim kurumlarında eğitim dönemlerini tamamlayarak sertifikaya hak kazanan kişiler ise sınav başvurularını iki şekilde yapabilecekler;

1- Kişisel olarak www.turkiye.gov.tr  üzerinden e-devlet şifrelerini kullanarak,

2- Sertifika aldıkları Eğitim Kurumlarına başvurarak.

* Eğitim kurumlarında eğitim dönemlerini tamamlayarak sertifikaya hak kazanan kişiler sınava kişisel başvurma sürecinde ; Sınav Bilgileri Sorgulama, Sınav Başvurusu, Sınav Başvuru Sorgulama, Sınav Giriş Belgesi Sorgulama, Sınav Sonuç Belgesi sorgulama gibi hizmetlerden yararlanmak için en yakın PTT şubesine gidip TC Kimlik No larını beyan ederek 1 TL karşılığında e-Devlet şifresi almak zorundadırlar.

ÖNEMLİ NOT: Sistemden sınav başvurusunu tamamlamış kişiler; sınav başvurusunun geçerli olabilmesi için Sınav ücretini T.C. kimlik numarası ile Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü e-devlet Mesleki yeterlilik Belgesi sınav ödemesi yapacağını belirterek Halk Bankası na yatıracaklardır. Havale veya EFT işlemi yapılmayacaktır. Sınav ücretini yatırmayan kişilerin sınav başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

src sınav sonucunu nerden ogrenirim,src belgesini nereden öğrenebilirim,src sınav sonuçları nereden öğrenilir,src sınav sonuçlarını nerde öğrenecez,src sinav sonucunu nasil ogrenirim,src sınav soruları tç kimlik numarasıyla öğrenme,src sonucunu nasıl öğrenebilirim
Src belgesi sorgulama öğrenme makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Src belgesi sorgulama öğrenme” için 3 yorum

  1. BEKİR ADANUR diyor ki:

    src belgem onaylandımı nasıl ögrene bilirim

  2. mehmet filiz diyor ki:

    src belgemin akıbetini öğrenmek istiyorum

  3. Erdal ÇİFTCİBAŞI diyor ki:

    src belgem

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
posta kodu
Posta kodu sorgulama

Posta kodu öğrenme posta kodumu nereden bulabilirim ? Gönderdiğiniz mektuplara yazacağınız posta kodu ile gönderilerinizin daha hızlı ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu...

Kapat