Sosyal Güvenlik Kurumu Sgk 4 bin memur arıyor !

Sgk memur alımı 2012 Aralık -  Sgk memur alımı haberleri son durum ve son gelişmeler.

Devlet memuru olmak isteyenlere SGK’dan (Sosyal Güvenlik Kurumu) müjde var. Sosyal prim borçlarını yeniden yapılandıran tasarıyla SGK’ya 4 bin kadro ihdisas edildi.

Tasarıyla, iş meslek danışmanı yeterlilik belgesine sahip olduğu halde 817 kişilik iş ve meslek danışmanı alımı ilanına başvuramayanların açtığı davalarda Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine ortaya çıkan hukuki sorunlar ve hak kayıpları da gideriliyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Buna göre, iş ve meslek danışmanı mesleki yeterlilik belgesine sahip olanlardan, bu pozisyonda istihdam edilebilmek için 10-11 Temmuz 2010′da yapılan KPSS’de en az 70 puan alanlardan, bu maddenin yayımı tarihinden itibaren 20 gün içinde müracaat edenler boş bulunan İş ve Meslek Danışmanı pozisyonlarına atanacak. 1 Kasım tarihi itibarıyla çalışanların yerleştirme işlemleri ve atanmalarına ilişkin hakları ise saklı olacak.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

sosyal guvenlık kurumunda memurluk
Sosyal Güvenlik Kurumu Sgk 4 bin memur arıyor ! makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Sosyal Güvenlik Kurumu Sgk 4 bin memur arıyor !” için 2 yorum

 1. hasan altay diyor ki:

  4 bin memur alımı için gereken şartlara nereden bakabilirim yardımcı olusanız çok sevinirim

 2. Ali Rıza ATAY diyor ki:

  2005 yılında Emekli oldum. Emekli maaşımı yanlışla KONUTTA ÖDEME olarak kayıtlara geçmiş.Bu nedenle her ay başı olduğunda olağanüstü bir sıkıntı yaşıyorum. İlgili memurlar sistemi bilmiyorlar ki maaşımı öyebilsinler.Koca ilçede birtek ben konutta ödeme alıyormuşum.Oysa bugüne kadar hiçde konutta almadım.Sizden ricam emekli maaşımın üzerindeki KONUTTA ÖDEMEnin kaldırılmasıdır.Dışardan herhngi bir yerden kartla çekebileyim.
  Gösteceğiniz ilgi ve alakaya teşekkür ederim.

  Ali Rıza ATAY
  Sicil No: 19941
  T.C. No: 56290502076

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
borc silme
Sgk borçları siliyor

Kimlerin borçları silinecek ? Sgk kimlerin borçlarını siliyor? Sigortalı lehine bazı düzenlemeler içeren ve sosyal güvenlik destek prim borçlarını yeniden...

Kapat