Sgk ve Ssk’lılar, Artık Özel hastanelerden diş tedavisini yaptırabileceksiniz.

SGK diş tedavi ücretlerini ne zaman karşılayamaya başlayacak, diş tedavisini özel hastaneler karşılıyor mu ?

Sgk Ssk artık yaptırdığınız dişlerin tüm paralarını karşılayacak. Bununla ilgili Hükümet’imizin atmış olduğu dev adım ve bununla ilgili haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz sevgili SGK.NET kullanıcıları. Artık özel hastanelerde de diş tedavisi olabileceksiniz.
Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Diş sağlığında SGK devrimi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde artık muayene ve tedavi olabilecek.

DEVLET hastanelerinde diş tedavisi için aylarca sıra bekleyen vatandaşın çilesi son buluyor. Sağlık Bakanlığı ve SGK’nın 2012 eylem planına göre, özel ağız ve diş sağlığı merkezleriyle sözleşme imzalayarak bu kurumlardan hizmet satın alımına gidilecek. Sözleşme çerçevesinde genel sağlık sigortası kapsamındaki sigortalılar, ağız ve diş tedavisinde özel diş hekimlerinden yararlanabilecek. SGK, Türk Diş Hekimleri Birliği ve oda başkanlarıyla bir araya gelerek Genel Sağlık Sigortası olan vatandaşların bilgilerini bulunduran MEDULA sisteminin özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde de uygulanması yönünde anlaşmaya vardı.

Dolguda katılım payı düşük

Böylece MEDULA programına ağız yapısı, tedavi türlerinin belirlenmesi ve hasta takibi gibi modüller yüklenecek. Öte yandan özel diş hekimine ödenecek tavan ücret de sözleşme kapsamında belirlenerek hizmet satın alımı başlatılacak. Yeni sistemle vatandaşlardan ‘diş taşı temizleme’, ‘dolgu’, ‘parlatma’ gibi tedavilerde belli miktarda katılım payı alınması beklenirken köprü, protez gibi tedavilerde katılım payının biraz daha yüksek oranda olması planlanıyor.

DEVLETTEKİ YIĞILMALAR ÖZELE KAYACAK

TÜRKİYE genelinde 20 bin civarında diş hekimi bulunuyor. Bu hekimlerin 5 bin 500’ü devlet hastanelerinde görev alırken, 14 bin 500 diş hekimi özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışıyor. Sağlık Bakanlığı ve SGK’nın bu günlerde hayata geçirmeye hazırlandığı bu sistemle birlikte devlet hastanelerindeki yığılmalar da son bulmuş olacak. (Star)

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

sgk diş tedavisini karşılıyormu,ortodonti ssk anlaşmalı hastaneler,devlet diş tedavisinin ne kadarını karşılıyor 2014,ssk diş tedavisini karşılıyormu,ssk diş dolgusunu karşılıyormu,sgk diş implantını ödüyor mu,ozelde diş ucretini devlet karşılıyor mu,diş taşı temizleme devlet karşılamıyopr,sgk nin ozelhastanelerde distedavi ne kadarini karsilar,sigorta dis hastanesini karsilarmi
Sgk ve Ssk’lılar, Artık Özel hastanelerden diş tedavisini yaptırabileceksiniz. makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Sgk ve Ssk’lılar, Artık Özel hastanelerden diş tedavisini yaptırabileceksiniz.” için 46 yorum

 1. Aziz diyor ki:

  Merhaba sigortalı çalışanım özel diş polikliniğinde dişlerimi yptırtsam sigortadan parasını alabilrmiyim?

 2. anıl diyor ki:

  merhaba,ben ortodonti tedavisi olmak istiyorum.adapazarında yaşıyorum.acaba ssk bu tedavinin masraflarının ne kadarını karşılıyor veya karşılıyormu?

 3. Çağla diyor ki:

  Merhaba, ben ortodonti tedavisi olmak istiyorum ve Pendik’teki özel hastanelere bakıyorum. Ortodonti tedavisinin tüm masraflarını SSK karşılıyor mu?

 4. mesut diyor ki:

  Merhaba.Benim eşimin dişinde bir dolgu yapılacak yer var.Bunu diş hastanesinde şimdi yaptırırsak katılım payı ne olur? 1 Ocak 2014 ten sonra yaptırsak katılım payı artar mı?

 5. gamze diyor ki:

  Merhaba sinem hanım bende dişlerimi yaptırcam ama ilk amelyatım var ama ozel olduğu için çok pahalı olacak rica etsem tam adres yazar mısınız diş hakkında ücret bilginiz varmı

 6. Sinem diyor ki:

  Medipol Diş hastanelerinde bazı uygulamaları devlet yarısına yakın ödüyor. Unkapanında ben tedavi oluyorum. Şu ana kadar çok fazla masraf yapmadım ödenebilecek rakamlar istiyorlar. Orayı tavsiye ederim doktorları da cok ilgili. Bilginize..

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
bağkur basamak piyangosu
Bağkur basamak farkları geri ödeniyor !

Bağkur basamak farkları ne zaman ödenecek ? Bağkur basamak farkları ile ilgili en son durum en son haberler 9 bin...

Kapat