Sgk erken emeklilik tablosu ve şartları hakkında bilgiler

SORU: En erken engelli emeklilik şartları ve tablosu hakkında bilgi istiyorum.

Merhabalar Ben Ömer Yaltı, ben yüzde 40 engelliyim acaba en erken ne zaman emekli olabilirim prim gün sayıma göre bakabileceğim bir tablo var mı ? Teşekkür ediyorum.

SGK engelli çalışanlar 5510 sayısı Sosyal Güvenlik Yasası’nın yürürlüğe girmesi ile birlikte erken emeklilik de getirilmiş olmaktadır. Engellilik oranı % 40 ya da daha fazla olan çalışanlar ödemiş oldukları prim gün sayısına bağlı olarak yaş şartı aranmaksızın emekli olabilmektedirler. Yeni kanun 1 Ekim 2008 tarihinde yürürlüğe girmiştir. SSK engelli erken emeklilikten bu tarih itibari ile işe girecek olan kişiler yararlanabilmektedir.

ENGELLİ

Hemen aşağıda bulunan tabloda SGK SSK engelli olarak çalışanların ilk kez sigortalı olarak işe başlayan engelli vatandaşların ne zaman emekli olabilecekleri süreler ve prim ödeme gün sayıları ile birlikte engellilik oranları belirtilmiştir.

Engelli erken emeklilik tablosu

Engelli erken emeklilik tablosu

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

sgkda özürlü cetvelindeki oranlar,emekli maaşımı öğrenmek istiyorum ssk,erken emeklilik tablosu,curuk raporu cetveli,özürlü oran cetveli,engelli oran tablosu,engelli oran cetveli,emklilik hakinda yeni bilgiler,curuk raporu ve emeklilik,yüzde engelli hakları tablosu

Sgk erken emeklilik tablosu ve şartları hakkında bilgiler makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Sgk erken emeklilik tablosu ve şartları hakkında bilgiler” için 1 yorum

  1. okan cebeci diyor ki:

    15 ocak 2013 tarihinde tümör teşhisiyle solböbreğim alındı engelli yada özürlügrubuna giriyormuyum.bizimgibiler çürük raporu alıp askere alınmıyorlar.demekki engel teşkil ediyor.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
emekli sorgulama
Emekli Maaşını öğrenmek için yapmanız gerekenler

Emekli maaşımı öğrenmek istiyorum ? Emekli maaşım yeni zamlarla ne kadar oldu 2013 yılı için nerelerden öğrenebilirim ? Merhabalar Ben...

Kapat