Polis özlük haklarında iyileştirme ile ilgili haberler 2012

Polislerin en büyük sıkıntılarının başında özlük haklarının olduğu aşikar. Bu durumla alakalı İç İşleri Bakanı Mehmet Ali ŞAHİN’den bir açıklama geldi. İşte en son polisin özlük hakları ile ilgili haber şu şekilde devam etmektedir.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Doğu ve Güneydoğu’da terörle mücadelede görevlendirilen özel harekat polislerinin hem sayısının artırılacağını hem de kullanılan teçhizatın yenileneceğini söyledi. Şahin, polislerin özlük haklarının iyileştirilmesi için maliye bakanlığı ile ön çalışma başlatıldığını da açıkladı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, polis teşkilatının 167′nci kuruluş yıl dönümü ve Polis Günü kutlamalarındaydı.

Eski içişleri bakanlarının da katıldığı Polis Akademisi’ndeki ilk törende Bakan Şahin, terörle mücadelede yeni konsepte ve polisin rolüne değindi:

“Terörle mücadelede yeni konsept kapsamında polis daha aktif görev almaya devam edecektir. 90′larda başarıyla görev yapan özel harekat polislerimiz yeniden başarıyla görevdedir. Personelin sayısının artırılması ve teçhizatın modernizasyonuyla ilgili çalışmalar devam etmektedir.”

Bakan polislere bir de müjde verdi:

“Maaşların ve özlük haklarının iyileştirilmesi için ön çalışma konusunda maliye bakanlığı ile çalışmaya başladık.”

Şahin, dinleyicilere salonun duvarına yazılmış polis marşıyla veda etmek istedi.

Polis teşkilatının kuruluş yıldönümü ve polis günü kutlamaları için Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün farklı birimlerinden polisler tören geçişi de yaptı.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.


Polis özlük haklarında iyileştirme ile ilgili haberler 2012 makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
4a emeklilik şartları
Malülen Emeklilik maaşı, şartları hakkında bilmeniz gerekenler

2012 Malülen emekli olmak için şartlar - Malülen emekli olmak için kaç gün sigortalı olmak gereklidir ? Kanunca belirlenen ve...

Kapat