Öğretmenlere 1 maaş ikramiye müjdesi

Merakla beklenen ” Öğretmenlere 1 maaş ikramiye ne zaman verilecek” durumu nihayet meclise kadar geldi.

CHP Bolu Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Tanju Özcan Öğretmenlere 24 Kasım’da bir aylık ikramiye verilmesi için TBMM Başkanlığına kanun teklifi sundu. Sunulan bu teklifte özellikle altlı çizen hususta şunlar dile getirilmiş ve TBMM Başkanlığı’na sunulmuştur.

Toplumdaki statüleri, ekonomik ve özlük hakları çok ileri düzeyde olması gereken öğretmenlerimizin AKP iktidara geldiğinden bu yana olarak üvey evlat muamelesi görmüş, kamu çalışanları arasında en az ücrete mahkûm edilmişlerdir.

Yukarda bahsedilen konular göz önüne alındığında, 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü’nde kendilerini mesleğine adamış öğretmenlerimize, her yılın 24 Kasım günü 1 aylık maaş tutarı kadar ikramiye verilmesi o günün anlam ve önemini daha da artıracaktır.

Önümüzdeki günlerde bu durum netleştiğinde yine sitemiz üzerinden sizlere bilgi vereceğiz. Şu anda netleşen bir durum söz konusu değil.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.


Öğretmenlere 1 maaş ikramiye müjdesi makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
intibak zammi
2 milyon emekli 10 ila 339 arasında zam alacak

Bütün emeklilek 2013 yılı ocak ayında verilecek olan intibak zammında, ne kadar ücret artışı olacağını ve maaşlarına ne kadar zam...

Kapat