İş göremezlik giriş

Sgk İş göremezlik girişi 2012 2013giriş süresi Çalışmadığına dair bildirim ve belge girişi hakkında bilgiler.

Raporlu yada hastalıktan dolayı işe gelemeyen ve bu durumu rapor ile işverene bildirmiş kişiler için çalışmadığına dair bildirim yapmak ve giriş yapılması icap etmektedir.

http://uyg.sgk.gov.tr/vizite/welcome.do

Linkinden giriş yapacaksınız ve bilgileri dolduracaksınız. Eğer işçi için, Girilen sigortali bilgisi ilgili işyerinde çalışır görünmüyor. şeklinde uyarı çıkar ise bu işçi işe yeni girmiştir. bunun için yapılacak tek şey ya hesap pusulası vereceksiniz yada işçinin girdiği ayın bildirgesini göndereceksiniz.

İş göremezlik girişini hangi tarihe kadar bildireceksiniz süresi nedir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu, anlaşmalı hizmet sunucuları ( anlaşmalı hastane, devlet hastanesi,üniversite hastanesi) tarafından düzenlenen geçici iş göremezlik raporları ile sağlık kurulu raporlarını elektronik ortamda almaya başlamıştır. Ayrıca elektronik ortamda alınan bu raporlar, işçinin çalışmadığına dair bildirim girişinin yapılması için işverenlerin e-bildirge şifreleri ile sisteme girebilecekleri http://uyg.sgk.gov.tr/vizite/welcome.do adresine aktarılmaya başlanmıştır.

İşverenlerin (01/07/2012 tarihinden sonra alınan raporlarda geçerli olmak koşuluyla) geçici iş göremezlik belgesi ile rapor almış işçilerin rapor sürelerini çalışamazlık ekranına raporun bitim tarihini takip eden 5 iş günü içinde giriş yapmaları gerekmektedir. İşverenler giriş yapmadıkları takdirde her bir rapor için işverene ½ asgari ücret tutarında idari para cezası uygulanacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

iş göremezlik girişi,sgk işgöremezlik girişi,sgk İŞ göremezlik,sgk ıs gorememezlık gorme,sgk iş göremezlik girişi,işgöremezlik girişi,iş görmezlik,iş göremezlik belgesi girişi sgk,sgk işgöremezlik,calisamazlik bildirimi hakkında
İş göremezlik giriş makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“İş göremezlik giriş” için 1 yorum

  1. hakan diyor ki:

    İŞ GOREMESLİK RAPORUM VAR

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
uygulama tebligi
Sgk İşveren uygulama tebliği 2012 2013

İŞVEREN UYGULAMA TEBLİĞİ (01.09.2012 tarih ve 28398 sayılı R.G de yayımlanmıştır.) 1- AMAÇ, DAYANAK VE TANIMLAR 1.1- Amaç Bu Tebliğin...

Kapat