İlaçta üst limit ne kadar olacak 2013 – 2013

2013 ve 20156 yılları arasında hükümetin ilaçlarda gördüğü üst limit harcamasının kararı bu cuma günü verilecek.

Yeni Şafak Gazetesi’nin haberine göre, Hükümetin ilaç giderlerini sınırlayarak tasarruf sağlanmasını amaçlayan global ilaç bütçesi uygulaması, tedavi ve ilaç giderleri için belirlenen tavan bütçede önceden öngörülen tutarların üstüne çıkılması halinde, ilaç fiyatlarının düşürülmesi ve üreticilere iskonto yaptırılmasını içeriyor.

Sgk.Net

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, ‘Global ilaç bütçesinde karar Cuma günü verilebilir. Toplantılarla sektörle belli bir noktaya gelmiştik. Belki EKK’ya (EkonomiKoordinasyon Kurulu) gerek kalmayacak’ dedi. İlaç üreticileri, 2013 bütçesinde en az 20 milyar liranın baz alınmasını talep ediyor.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.


İlaçta üst limit ne kadar olacak 2013 – 2013 makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
2013 Emekli intibak zam oranları belli oldu.

2000'den önce emekli olanlar, Ocak ayından itibaren intibak kapsamında 10 ila 339 lira zam alacak.... Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 2000'den...

Kapat