Emekli sandığı emeklisi olanların SGDP prim borçlarında af var

Emekli sandığından emekli kişilere de SGDP prim borcu affı var mı ?

Son günlerde özellikle emekli olduktan sonra aile bireyleri tarafından adına işyeri açılan ve bu durum yıllar sonra kontrollerde ortaya çıkmasından dolayı prim borcu bulunan emeklilere müjdeli haberleri daha önceden vermiş ve yapılandırmaya gidileceğini duyurmuştuk.

sgdp (2)

Prim asıllarına TEFE/ÜFE AYLIK DEĞİŞİM oranlarıyla güncellenerek peşin veya taksitle ödeme yollarından birinin tercih edilmesi yoluyla tahsil edileceği, taksitle ödeme yapılması durumunda ikişer aylık ödeme periyodu ile azami 18 aya kadar taksitlendirebilecekleri, bu borçları için en son 31.05.2013 tarihine kadar yapılandırma talebinde bulunabileceklerdir. Teknik sorundan kaynaklanan bir mağduriyet yaşanmaması için müracaatların son güne bırakılmaması uygun olacaktır.

Başvurular 01.03.2013 31.05.2013 tarihleri arasında yapılacak ve emekliler yeni yapılandırmaya göre taksitlerini dilerlerse 18 dilerler ise 36 eşit katsitle ( iki ayda bir ödemeli olarak ) yapılandırabilecekler.

Ayrıca emekli sandığı emeklisi olup sosyal güvenlik destek primi borcu olanlar bu borçlarını taksitlendirmek için Mithat Paşa Cad.  No:7 Sıhhiye/ ANKARA adresinde bulunan Kamu Görevlileri Emeklilik Dairesi Başkanlığına müracaat ederek taksitlendirme işlemini yapabileceklerdir.”

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

sgdp af varmı 2014,emekli sandığı emeklisi sgdp emeklisi,emeklilere af varmı,emekli sandığı sgdp,emekli sandigina borcu olanlara af varmi,şişli sgk gecikmiş sgdp borç sorgulama 4a emekli için

Emekli sandığı emeklisi olanların SGDP prim borçlarında af var makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
hasta bezi
Sgk hasta bezi geri ödemesini hangi şartlarla yapıyor ?

Özellikle 65 yaş üzerinde olan hasta olsun yada olmasın idrarını tutamayan ve kişiler için en büyük ihtiyaçlardan birtanesi de hasta...

Kapat