Emekli Maaş zam farkı ne zaman ödenecek ? 2012

Emekliye zam farkı 22 Haziran’da ödenecek
10 milyon 910 bin 602 memur emeklisi, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan kişinin 1 Ocak-30 Haziran 2012 dönemine ait yüzde 4 oranındaki zam farkları ile yüzde 2.25 oranındaki geç ödeme farkları 22 Haziran tarihinde ödenecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), memur emeklisi, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanlara maaş ve gecikme farklarının ödenmesine ilişkin duyuru yaptı. Duyuruda, SGK’nın 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanununun mülga hükümlerine göre emekli, adi malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 910 bin 602 kişinin 01 Ocak–30 Haziran 2012 dönemine ait yüzde 4 oranındaki zam farkları ile yüzde 2.25 oranındaki geç ödeme farklarının Haziran ayının son haftasında ödenmesi konusunda yoğun bir çalışma yaptığı ve hesaplama işlemlerini tamamlandığı belirtildi.

Buna göre, 1 Ocak–30 Haziran 2012 dönemine ait yüzde 4 oranındaki zam farkları ile yüzde 2.25 oranındaki geç ödeme farkları ilgililere aylık almakta oldukları Banka ve PTT şubeleri tarafından 22 Haziran 2012 tarihinde ödenecek.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

2012 emekli maa zamlar,emekli maaşı farkları ne zaman ödenecek,temmuz zam farkları ne zaman ödenecek,temmuz emekli ne zaman ödenecek,ssk emekli farkları ne zaman ödenecek 2012,sgk emeklilerinin maaş farkları ne zaman ödenecek?,memur emeklileri maaş farkları ne zaman ödenecek,memur emekli farkları nezaman ödenecek,EMELİ FARKLARI NE ZAMAN ÖDENECEK,emekli temmuz maaş farkları ne zaman ödenecek
Emekli Maaş zam farkı ne zaman ödenecek ? 2012 makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Emekli Maaş zam farkı ne zaman ödenecek ? 2012” için 28 yorum

 1. Münir YURTSEVER diyor ki:

  MEMUR EMEKLİLERİN 1 OCAK-30 HAZIRAN 2012 ARASI MAAŞ ZAM FARKLARIMIZ ÖDENMEDİ NEDENİNİ LÜTFEN AÇIKLAYINIZ AKSİ TAKDİRDE YASAL BAŞVURUDA BULUNACAĞIM.

 2. tuncay diyor ki:

  farkları verselerde emeklide az olsa yüzü gülse da

 3. tuncay diyor ki:

  emekli farklarını verselerde emeklinin de yüzü gülse azcık

 4. Canan diyor ki:

  zam vermedikleri gibi maaşımda 50 lira gibi bir kesinti yapmışlar neyin kesintisi anlamadım hasta olsamda hasteneye gitmiyoru maaştan kesinti olmasın diye

 5. Canan diyor ki:

  hiç kimse beklemesin daha öncede vermediler şimdimi zam verecekler bir bardak su içelim emekli kardeşlerim

 6. ali yılmaz diyor ki:

  selamlar ben lise mezunu yardımcı hizmetli emeklisiyim 25 yıl okullarda temizlik,boya,kömür taşıma,ve bahce işleri,gece bekciligi yaparak yıllarımı doldurup emeki oldum..şu anda bakıyorum temsil gösterge yok ,ek gösterge yok ,görev göstergesi yok tamam bunlarıda es geçiyorum.. şu anda aynı işi yapan çalışan arkadaşlarımla aramızdaki maaş farkı 600 tl emekli olmakla bizler suç,mu işledik bu haksızlık nasıl görülmez benim eş ve cocuk param neden kesilr …,bu ülkeyi idare edenler hiç bizleri dünmüyor mu biz bu ülkede yaşamıyoz muyuz…. okuyun lütfen cevap yazın selamlar ali……….

 7. hasan küçük diyor ki:

  11 temmuz itibariyle emekli memur maaş zamlarını almadım,Ne zaman ödenecek?

 8. mustafa ince diyor ki:

  memur emeklilerının 2012 ilk 6 aylık maaş zam farkını bugün 5 temmuz halen almadım alanvarsa lütfen yazsın. SGK.dan bir açıklama bekliyoruz.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
memur zammı
Memurlar en az 325 tl zam farkı alacaklar

2012 Memur zam haberleri, memur maaşlarına ne kadar zam gelecek geliyor ? Memurlar zamlı maaşlarını cuma günü alacak. 2.7 milyon...

Kapat