Emekli aylığımdan yapılan kesintileri nasıl sorgulayabilirim ?

Emekli aylığından yapılan kesintiler nasıl sorgulanır ? Bu işlem nasıl yapılır ?

Değerli SGK.NET sitesi misafirleri, eğer emekli aylığınızdan kesinti yapılmış ve elinize geçen ücretler düşük ise öncelikle adınıza kayıtlı bir işyerinin olup olmadığını kendi kendinize sormanız gerekiyor. Eğer adınıza bir işyeri çalıştırıyor iseniz, öncelikle bunun bildiriminin SGK‘ya yapılıp yapılmadığı önemlidir.

emekli kesinti

Eğer işyeri bildirimini siz SGK ‘ya vermemiş iseniz yada bildirmemişseniz emekli aylıklarınızın dörtte bir oranında geriye dönük olarak hacizli SOSYAL GÜVENLİK DESTEK PRİMİ diğer adı  ile SGDP kesintilerini görebilirsiniz. Bu durumu sorgulamak için mutlak suretle e-devlet şifrenizin olması gerekiyor.

E devlet şifrenizi aldıktan sonra turkiye.gov.tr adresine girip bilgilerinizle online olarak, bu kesintinin nevisini ve nedenini sorgulayabilirsiniz. Bu hususla alakalı sıkıntı yaşıyor iseniz, sorgulama yapmayı bilmiyorsanız lütfen bu konunun altından bize sorunuzu yöneltiniz.

SGK.NET

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

emekli maaşımdan yapılan kesintileri nasıl öğrenebilirim,maaşımdan kesintileri nasıl öğrenebilirim,ssk emekli kesintileri geri ödeme,sağlık kuruluşuna kesintimi nasıl görürüm,Maaştan sağlık kesintileri,emekli aylığımdan kesinti varmı,sgk dan isci emekli ayligindan kesilen psrslari nasil ogrenirim,emekli maasindan yapilan kesintiler,ssk sağlık kesintileri,sgdp miktarini nereden ogrenebilirim

Emekli aylığımdan yapılan kesintileri nasıl sorgulayabilirim ? makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Emekli aylığımdan yapılan kesintileri nasıl sorgulayabilirim ?” için 25 yorum

 1. Hülya özkal diyor ki:

  Peki siz cevap verecekmisiniz sorularımıza Neticede tüm emekliler feryat etmekte zam isterken her ay eksik maaş zaten kredi borçlarımızda var elimize hiç para geçmiyor…

 2. Hülya özkal diyor ki:

  Eger haksız yere emekli aylığımdan kesinti yaptılarsa bunları nasıl geri alabilirim mahkememi açmak gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..

 3. Hülya özkal diyor ki:

  Emekli maaşımı sürekli eksik alıyorum zam beklerken ir yığın kesintilere maruz kaldık dernek başkanlığı yaptığım 10 ay kadar dernek başkanı olmakta çalışmakmı hiç bir kazancım olmadı siortalı işci zaten vardı benim maaşımdan neden bukadar kesıntı var anlamadım yazık dğilmi bizlere..

 4. Nusret Çiçek diyor ki:

  Emekli sandığından ekliyim. Serbest çalışmam ve de iş yerimi sigortaya bildirmem halinde emekli aylığımdan resen mi kesilir, bildirime mi tabi?

 5. Metin YÜCE diyor ki:

  Son olarak 50 yaş üstü emekli işyeri sahiplerinin emekli maaşından kesinti yapılmayacağını duymuştum. Bu bilgi ne kadar doğru bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
namaza tablet
180 Vakit camiye gel tableti kap

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Dayılı Köyü Camisi İmamı Cebrail Öztürk, 180 vakit camiye gelen çocuklara tablet bilgisayar hediye edecek. Öztürk,...

Kapat