Haber

Emekli aylığımdan yapılan kesintileri nasıl sorgulayabilirim ?


Emekli aylığından yapılan kesintiler nasıl sorgulanır ? Bu işlem nasıl yapılır ?

Değerli SGK.NET sitesi misafirleri, eğer emekli aylığınızdan kesinti yapılmış ve elinize geçen ücretler düşük ise öncelikle adınıza kayıtlı bir işyerinin olup olmadığını kendi kendinize sormanız gerekiyor. Eğer adınıza bir işyeri çalıştırıyor iseniz, öncelikle bunun bildiriminin SGK‘ya yapılıp yapılmadığı önemlidir.

emekli kesinti

Eğer işyeri bildirimini siz SGK ‘ya vermemiş iseniz yada bildirmemişseniz emekli aylıklarınızın dörtte bir oranında geriye dönük olarak hacizli SOSYAL GÜVENLİK DESTEK PRİMİ diğer adı  ile SGDP kesintilerini görebilirsiniz. Bu durumu sorgulamak için mutlak suretle e-devlet şifrenizin olması gerekiyor.

E devlet şifrenizi aldıktan sonra turkiye.gov.tr adresine girip bilgilerinizle online olarak, bu kesintinin nevisini ve nedenini sorgulayabilirsiniz. Bu hususla alakalı sıkıntı yaşıyor iseniz, sorgulama yapmayı bilmiyorsanız lütfen bu konunun altından bize sorunuzu yöneltiniz.

SGK.NET

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

ssk emekli kesintileri,emekli maaşımdan yapılan kesintileri öğrenmek istiyorum,emekli maaşımdan yapılan kesintileri nasıl öğrenebilirim,emekli maaşım nereye kesildi,emekli aylığımdan yapılan kesintiler,emekli maaşım neden kesildi,emekli maaşım neden kesiliyor,ssk emekli maaşım neden kesildi,emekli aylıklarından yapılan kesintiler,sgk emekli kesintileri sorgulama
Çarşamba, 02 Ocak 2013, 12:06


“Emekli aylığımdan yapılan kesintileri nasıl sorgulayabilirim ?” için 25 cevap

  1. Peki siz cevap verecekmisiniz sorularımıza Neticede tüm emekliler feryat etmekte zam isterken her ay eksik maaş zaten kredi borçlarımızda var elimize hiç para geçmiyor…

  2. Eger haksız yere emekli aylığımdan kesinti yaptılarsa bunları nasıl geri alabilirim mahkememi açmak gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..

  3. Emekli maaşımı sürekli eksik alıyorum zam beklerken ir yığın kesintilere maruz kaldık dernek başkanlığı yaptığım 10 ay kadar dernek başkanı olmakta çalışmakmı hiç bir kazancım olmadı siortalı işci zaten vardı benim maaşımdan neden bukadar kesıntı var anlamadım yazık dğilmi bizlere..

  4. Emekli sandığından ekliyim. Serbest çalışmam ve de iş yerimi sigortaya bildirmem halinde emekli aylığımdan resen mi kesilir, bildirime mi tabi?

  5. Son olarak 50 yaş üstü emekli işyeri sahiplerinin emekli maaşından kesinti yapılmayacağını duymuştum. Bu bilgi ne kadar doğru bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
4 yüzbin emekli şokta !

Emekli aylığımdan SGDP diye bir kesinti olmuş bu nedir ? Emekli aylığım neden kesildi ? Emekli aylığımdaki kesintiyi nasıl öğrenebilirim...

Kapat