Ek 5 Tarım sigortası formu hakkında bilgiler ( İsteğe Bağlı )

İsteğe bağlı ek 5 tarım sigortası formu hakkında bilgiler

Yeni çıkan yasaya göre adına hiç bir şekilde tarla arsa vb şeyleri bulunmayan kişiler, 2013 yılının haziran ayına kadar 159,02 TL haziran ayından sonra yani 2013 yılının sonuna kadar ise 165,99 TLödeyerek otomatik olarak sigortalı olabilecekler. Bu sigortalılık süresi 30 gün üzerinden kişinin emekliliği için yansıyacaktır. Tarımsal bir faaliyetiniz olsun yada olmasın tarım sigortalısı olabilir, tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabilir, emekli de olabilirsiniz.

tarim sigortalisi

Başvuruda bulunacak kişiler için aşağıdan EK 5 TARİM SİGORTALILIĞI FORMU indirme linkini vereceğiz. Aşağıda sizler için verilen linkten ilgili evrağı indirerek doldurup, muhtarlıktan onaylattıktan sonra, ilgili şehrinizdeki Tarım İlçe Müdürlüğü’ne kaşeletip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra SGK’ya teslim edeceksiniz.

EK 5 TARIM SİGORTASI FORMU İNDİR ( Güncel antivirüs yazılımı ile sitemiz tarafından virüs taraması da yapılmıştır. Lütfen indirdikten sonra işlemi tekrarlayınız )

 

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

Ek 5 Tarım sigortası formu hakkında bilgiler ( İsteğe Bağlı ) ek 5 tarım sigortası formu,tarm sigortas,ek 5 borç sorgulama,ek 5 tarım sigortası nedir,ek 5 tarım sigortası makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

Ek 5 Tarım sigortası formu hakkında bilgiler ( İsteğe Bağlı ) makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Ek 5 Tarım sigortası formu hakkında bilgiler ( İsteğe Bağlı )” için 42 yorum

  1. ihsan ahi diyor ki:

    Eşim ev hanımı, isteğe bağlı emeklilik hakkından yararlanabilir miyim.Şartları nelerdir.

  2. nurettin nurioğulları diyor ki:

    hayırlı günler .Eşim 13 07 1972 doğumlu 1983 yulunda sigortalı olarak 15 gün çalışıp numara almış
    5 MAYIS 1998 tarihinden bu yana tarım sigortası ödemeye devam ediyoruz .ayrıca doğum borçlanması ile 1400 gün (4yıl)ödeme yptık .buna göre 1983 ssk girişimizin etkisi ,nezaman hangi şartlarda emekli olabilirim .Kolay gelsin

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.