Ek 5 Tarım sigortası formu hakkında bilgiler ( İsteğe Bağlı )

İsteğe bağlı ek 5 tarım sigortası formu hakkında bilgiler

Yeni çıkan yasaya göre adına hiç bir şekilde tarla arsa vb şeyleri bulunmayan kişiler, 2013 yılının haziran ayına kadar 159,02 TL haziran ayından sonra yani 2013 yılının sonuna kadar ise 165,99 TLödeyerek otomatik olarak sigortalı olabilecekler. Bu sigortalılık süresi 30 gün üzerinden kişinin emekliliği için yansıyacaktır. Tarımsal bir faaliyetiniz olsun yada olmasın tarım sigortalısı olabilir, tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabilir, emekli de olabilirsiniz.

tarim sigortalisi

Başvuruda bulunacak kişiler için aşağıdan EK 5 TARİM SİGORTALILIĞI FORMU indirme linkini vereceğiz. Aşağıda sizler için verilen linkten ilgili evrağı indirerek doldurup, muhtarlıktan onaylattıktan sonra, ilgili şehrinizdeki Tarım İlçe Müdürlüğü’ne kaşeletip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra SGK’ya teslim edeceksiniz.

EK 5 TARIM SİGORTASI FORMU İNDİR ( Güncel antivirüs yazılımı ile sitemiz tarafından virüs taraması da yapılmıştır. Lütfen indirdikten sonra işlemi tekrarlayınız )

 

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

Ek 5 Tarım sigortası formu hakkında bilgiler ( İsteğe Bağlı ) ek 5 borç sorgulama,ek 5 tarım sigortası formu,ek 5 tarım sigortası,ek 5,tarım sıgortası makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


Ek 5 Tarım sigortası formu hakkında bilgiler ( İsteğe Bağlı ) makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Ek 5 Tarım sigortası formu hakkında bilgiler ( İsteğe Bağlı )” için 46 yorum

 1. KAYRA ÖZTÜRK diyor ki:

  Aile faydalanabiliyor mu?

 2. Ali şimşek diyor ki:

  eşim 1980 doğumlu ek 5 tarım sigortasına bugün itibarıyla giriş yapsam emekli ne zaman olabilir teşekkür ederim

 3. pelin turgut diyor ki:

  40 yaşında ev hanımıyım 1993 yılında 2 günlük sigortam var ek 5ten emekli olabilirmiyim 2 çocuğum var emeklilik 50 yaş görünüo ek5 ten tarım sigortalı olabilirmiyim teşekkürler

 4. yusuf öztekin diyor ki:

  Hayırlı günler iyi çalışmalar
  eşim 11-12-1969 doğumlu hiç sigortası yoktu ama 01-01-20140tarinde özel sektörde 60 gün çalıştı sonra ek 5 e 01-03-2014 de giriş yaptı şu anda ek 5 devam ediyor emekli olması mümkünmüdür mümkünse eğer kaç yaşında emekli olabilir saygılarımla kolay gelsin cevap bekliyorum

 5. ihsan ahi diyor ki:

  Eşim ev hanımı, isteğe bağlı emeklilik hakkından yararlanabilir miyim.Şartları nelerdir.

 6. nurettin nurioğulları diyor ki:

  hayırlı günler .Eşim 13 07 1972 doğumlu 1983 yulunda sigortalı olarak 15 gün çalışıp numara almış
  5 MAYIS 1998 tarihinden bu yana tarım sigortası ödemeye devam ediyoruz .ayrıca doğum borçlanması ile 1400 gün (4yıl)ödeme yptık .buna göre 1983 ssk girişimizin etkisi ,nezaman hangi şartlarda emekli olabilirim .Kolay gelsin

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.