Haber

Çiftçilere tarımsal destek ödemesi yarın yapılacak


2013 Tarımsal destek kredileri ne zaman ödenecek ?

Çiftçilerin özellikle beklediği haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bakanlık çiftçilikle uğraşan kişilere yarından itibaren 1.6 milyar liralık tarımsal destek yapacağını duyurdu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çiftçilere başta mazot, gübre ve yem bitkileri olmak üzere toplam dokuz kalemde 1.67 milyar liralık tarımsal destek ödemesinin yarın yapılacağını açıkladı.

ciftci

MAZOT, GÜBRE, TOPRAK ANALİZİ

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 2013 yılı tarımsal destek ödemeleri kapsamında, 2.18 milyon çiftçiye mazot, gübre ve toprak analizi için 1.4 milyar lira ödeyeceği belirtildi. Açıklamada ayrıca yine bu kapsamda, su ürünleri için 102 milyon lira, yem bitkileri için 115 milyon lira, hastalıktan ari hayvan tazminatı ve aşı için 14.5 milyon lira, çiğ süt için 5.6 milyon lira, sertifikalı tohum kullanımı için de 22.5 milyon liralık destekleme ödemesi yapacağı kaydedildi.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

2014 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek,tarım destekleme ödemeleri sorgulama,mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek 2014,tarla destekleme paraları 2014 ne zaman verilecek,2014 mazot gübre destegi ne zaman ödenecek,2014 mazot gübre desteği ne zaman verilecek,mazot gübre destegi 2013 ne zaman ödenecek,tarla parası sorgulama,mazot paraları ne zaman verilecek 2014,2013 yem bitkileri desteği ne zaman ödenecek
Perşembe, 28 Şubat 2013, 17:06


“Çiftçilere tarımsal destek ödemesi yarın yapılacak” için 4 cevap

  1. Bende yukarıdaki arkadaş gibi hiç destekleme parası almadım, şartları nelerdir, başvuru nasıl yapılır ve geriye dönük alma ihtimali varmıdır?

  2. ben hiç destekleme parası almadım baş vursam geriye dönük parasını alabilirmiyim

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
sgk duyuru
SSk Sgk prim ödenen ödenebilecek bankaların listesi 2013

SGK ile bankalar arasında tahsilat ve ödemelere ilişkin yeni protokoller imzalanarak 01/02/2013 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bankalar ile imzalanan “Sağlık Hizmeti...

Kapat