Cepten Muayene katılım payı borcu sorgulama

Muayene katılım payı borcum ne kadar ? Muayene katkı payı borcunu cepten öğrenme, Sms ile muayene katılım payı borcum ne kadar nasıl öğrenebilirim ? Artık Muayene katılım payı borçlarınızın ne kadar olduğunu cep telefonlarınızdan 5502 ye kısa mesaj atarak öğrenmeniz mümkün olacak. Sgk'nın yeni çıkarttığı bu güzel uygulamayı nasıl yapacaksınız ? Bu uygulamayı yapmak için cep telefonlarınızın sms yazılan bölümüne girerek gönderilecek numarayı 5502 dedikten sonra lütfen aşağıdaki işlemleri yapınız . muayene “MPAY yaz boşluk bırak T.C. Kimlik Numaranı yaz boşluk bırak AİLE SIRA NO”nu yaz 5502’ye kısa mesaj at.

2013-01-20


Yorum Gönder

 1. gulsen karakurt diyor ki:

  Eczane katki payi borcumu ogrenmek istiyorum .

  1. turan diyor ki:

   sayın mevlüt bayrak büyük ihtimalle eczacı eski muayene ücretinin 15 tl olduğu görüp ilacı size reçeteyi sisteme kaydetmeden vermiştir.eczanede kullanılan sistem yani medula sistemi direk sgk ya bağlı olup muayene ücretini bırakmak gibibir lüksü yoktur. reçete kayıt edildiği zaman sistem otomatik olarak yüzde--fiyat farkı--muayene ücreti ve eğer varsa eski muayene ücretini otomatik olarak hesaplar. ssk lı olarak ödeyeceginiz ücret ilaç için %20 doktor için muayene ücreti ve eğer varsa tekrar ilaç için fiyat farkı şeklindedir..... eski muayene ücretiniz yoksa eğer 10 tl lik ilaç için ödeyeceğiniz miktar en az 4 tl dir.

   1. mevlüt bayrak diyor ki:

    bu gün ilaç aldım internetten ilaç fiatına baktım 9,97tl eczane ben den 10 lira aldı küsür ne ise önemli değil ben sgk lı olarak ilacımın fiyatının tamamını mı ödüyorum yoksa eczane mi yanlış yapıyor muayene ücreti derseniz ilaç aldıktan 2saat sonra muayene borcu sorguladım borcunuz 15 tl diyor 2saat önce bu borcum neden tahsil edilmedi karışıklığın sebebini öğrenebilirmiyim

    Etiketleri :