Bankada unutulan paraları sorgulama

2013 Unutulan paralar için sorgulama bankada unuttuğum param var mı ?

Zaman aşımına uğramak üzere olan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar, Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) hizmete sunduğu internet sitesinden takip edilebiliyor.

Yapılan açıklamaya göre TBB, vatandaşların bankalarda unuttuğu hesapları için ”www.zamanasimi.org/tbb” internet sitesini hizmete sundu. Bankalarda zaman aşımına uğramak üzere olan hesap bilgileri, TBB’nin internet sitesindeki arama motorunda görüntülenebiliyor.

Bankada unuttuğum para varmı sorgulama

Bankada unuttuğum para varmı sorgulama

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar, on yıl içinde aranmaması halinde zaman aşımına tabi oluyor. TBB’nin hizmete sunduğu internet sitesinde yapılan sorgulamada isim ve hesap bilgilerini bulan kişilerin, hesaplarını kapatabilmeleri için 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankaların şubelerine geçerli kimlik kartı ile başvurmaları gerekiyor.

 

Bankada unuttuğum para var mı sorgulamak için TIKLAYINIZ

 

Vatandaşların başvurmamaları halinde yasa gereği zaman aşımına uğrayacak mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devrediliyor.

15 Haziran 2013’e kadar zaman aşımına uğrayacak mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların listesine, mayıs ayı sonuna kadar TBB internet sitesinden ulaşılabilecek.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

bankalarda unutulan paralar sorgulama,bankada parası kalanlar listesi,bankada unutulan paraları sorgulama,bankada unuttugum paralar,tmsf unutulan paralar,bankada param var mı,T c no ile bankada para varmi ogrenme ?,bankada unutulan para sorgulama,e devlet bankalarda para sorg,bankada kalan param
Bankada unutulan paraları sorgulama makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Bankada unutulan paraları sorgulama” için 3 yorum

  1. ekrem kırmızıtaş diyor ki:

    hangi bankada ne kadar para unuttum

  2. müslüm yıldızsoy diyor ki:

    nekadar paramı unutmuşum

  3. Murat şakir diyor ki:

    Hangi bankada hesabım var

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Engelliler Öğretmen Olacak
Engelliler öğretmen olacak

Engellilerin öğretmen olabileceğinin müjdesini Başbakan Erdoğan açıkladı. ENGELLİLER ÖĞRETMEN OLACAK Engelli öğretmenlerimizle ilgili bir çalışma başlattık. 2012 engelli sınavına giren...

Kapat