Açıköğretim harçları kalktı mı son haberler

2012 yılı için Açık öğretim harçları ne zaman kaldırılıyor kalktı mı ? Açık öğretim harç ücretleri ne kadar ?

2012 – 2013 Aöf AçıköğretimHarç Ücretleri – Aöf Kayıt Yenileme Harçları – açık öğretim harçları

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Aöf bölümleri için henüz harç ücretlerini açıklamadı ama biz geçen yılın fiyatlarına göre sizlere bu yıl ne kadar harç ücreti ödemeniz gerektiğini tahmini olarak bildirelim. Böylelikle kayıt tarihlerine gör emaddi durumunuzu ayarlayabilirsiniz. Aslında günlerdir harç ücretlerinin kaldırılıp kaldırılmayacağı konuşuluyordu. Derken 28.08.2012 tarihinde bakanlar kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü olan Bülent Arınç mikrofonların karşısına geçti ve bütün üniversite öğrencilerinin beklediği kararı açıkladı. Açıköğretim aöf bölümleride dahil olmak üzere örgün eğitim 1.öğretim katkı paylarının kaldırıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada katkı payı dendiği için Öğrenim Ücretlerinin kaldırılmadığını anladık. Ayrıca banakanlar kurulu kararları sonrasında Resmi Gazate’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararlar içinde; Şehit ve gazi çocuklarından öğrenim ücretinin alınmayacağı, Sınıfta kalan öğrenciler katkı payı ödemeye devam edecekleri, Özürlü öğrencilerin öğrenim bedellerinde özürlülük oranına göre indirim yapılacağı, Yüksek lisans yapanlardan da katkı payı alınmayacağı gibi kararlar alındığını öğrenmiş olduk.

Ayrıca açıköğretim facebook sayfamızı beğenerek üniversite hakkındaki bir çok bilgiden anında haberdar olabilirsiniz.

2012-2013 Eğitim Yılı OSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Yeni Kayıt Harç Ücretlerini Aşağıdaki Tablodan Görebilirsiniz.

- İkinci üniversite kapsamında okuyanlar yukarıda yazılı olan rakamlardan her taksitte yaklaşık 50tl daha fazla ödeyeceklerdir.

Aöf Açıköğretim 2012-2013 kayıt yenileme harç ücretleri;

- Kayıt Yenileyecek öğrenciler yaklaşık 205tl-250tl arası Güz Dönemi kayıt yenileme tarihleri içinde, 205tl-250tl arası Mart Ayı İçinde Bahar Dönemine Kayıt Yenilerken. ( Martta harç ücretini yatırmazsanız Bahar Dönemi Derslerini Alamaz ve Okulu 1 yıl Uzatmış Olursunuz )

- Okul Öncesi Öğretmenliğinin 3. ve 4. sınıfına geçen öğrenciler 285tl-350tl arası Güz Dönemi kayıt yenileme tarihleri içinde, 285tl-350tl arası Mart Ayı İçinde Bahar Dönemine Kayıt Yenilerken. ( Martta harç ücretini yatırmazsanız Bahar Dönemi Derslerini Alamaz ve Okulu 1 yıl Uzatmış Olursunuz )

- İkinci üniversite kapsamında okuyanlar yukarıda yazılı olan rakamlardan her taksitte bir 50tl-100tl arası daha fazla ödeyeceklerdir.

Aöf Açıköğretim 2012-2013 Kayıt Yenileme Tarihlerini Öğrenmek İçin TIKLAYIN (Aöf 2012-2013 Kayıt Yenileme Tarihleri)

Dikkat Arkadaşlar

* Açıköğretim Önlisans bölümlerinde 3 yıldır okuyanlar ve Aöf Lisans bölümlerinde 5 yıldır okuyanlar; Yukarıda yazılı olan rakamlara ilave olarak Her Taksitte 20tl-50tl arası daha fazla Ödeyeceklerdir.

* Aöf Önlisans bölümlerinde 4 veya daha fazla yıldır okuyanlar ve Açıköğretim Lisans bölümlerinde 6 veya daha fazla yıldır okuyanlar; Yukarıda yazılı olan rakamlara ilave olarak Her Taksitte 40tl-75tl arası daha fazla ödeyeceklerdir.

Kaynak: aofdestek.net

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.


Açıköğretim harçları kalktı mı son haberler makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
ogretmen atama
Kadrolu öğretmen atamaları sonuçları 2012 Eylül ayı ilk başvuru formu

Kadrolu Öğretmen atamalarının İl İl sonuçlarını hemen aşağıdaki dosyadan indirebilirsiniz. KADROLU ÖĞRETMEN ATAMALARI İL İL 2012 Kadrolu öğretmen İlk Atamalarına...

Kapat