2013 yılında af var mı çıkacak mı çıkmayacak mı ?

2013 yılı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, NTV Ekonomi Müdürü Gökay Otyam’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtlıyor.

Varlık barışı çalışmasıyla ilgili konuşan Şimşek, “Vatandaşlar af beklentisine girmesin. Şu andaki çalışma yurtdışındaki Türk varlıklarını Türkiye’ye çekmek için yapılıyor. İçeriye yönelik bir varlık barışı gündemde değil. Son yıllarda Türkiye’nin bir güvenli liman olduğu algısı arttı. Vergi cenneti konusunda bir devir kapanıyor, o gizlilik yavaş yavaş kalkıyor. mehmet simsekTürkiye bir güvenli liman, cazibe merkezi, bizim vatandaşlarımızın yurtdışında kaynak tutmalarını gerektirecek ortam ortadan kalktı. Yurtdışında olduğu tahmin edilen rakam 130 milyar dolar, ne kadarının geleceğini bilemem. Amaç yüksek vergiden çok, bizim yurtdışındaki varlıkların Türkiye’ye aktarılması, bilançonun iyileştirilmesi. Tamamen yurtdışına yönelik bir çalışma. Vatandaş, böyle bir düzenleme yapılacak diye vergi yükümlülüklerinde gevşemeye girmesin” dedi.

Uluslararası yatırımcıların çözüm sürecini bugüne kadar fiyatlamadığına dikkat çeken Şimşek, “Bu pozitif bir sürpriz oldu. Çözüm sürecinin başarılı olması kredi notu ve yatırımlar anlamında olumlu olarak etkiler” diye konuştu. Şimşek, çözüm süreciyle birlikte Türkiye’nin Almanya’yla farkı kapatacağını ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.


2013 yılında af var mı çıkacak mı çıkmayacak mı ? makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“2013 yılında af var mı çıkacak mı çıkmayacak mı ?” için 5 yorum

 1. orhan güloğlu diyor ki:

  e haciz limit sınırlaması olmalı

 2. mesut diyor ki:

  yılbaşına kadar cıkarmı haciz işlemi olurmu

 3. ersan diyor ki:

  bir an önce sıkması gerekiyor…uzun vadeli…yoksa mali sıkıntı yüzünden
  kimse vergi mükellefiyetini yerine getiremiyor.mali sıkıntıyı biz yaratmadık…dolar-euro-benzin uçtu…kış geldi…dogalgaz-elektrik de uçar…sırf bu yüzden oy bile vermemeye kararlı esnaf…

 4. orhangüloğlu diyor ki:

  yeniden 6111 den borcu olupta faydalanmayanlar için çıkmalı

 5. halil elmadibi diyor ki:

  maliye borçlarına af varmı

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
bagkur
Bağkur Borçları Siliniyor mu ? 2013

2013 Bağ-Kur prim borçlarının bir bölümü silinebilir mi? Bağkur borçları silinecek mi ? 5510 sayılı Kanunla birlikte 30 Nisan 2008...

Kapat