2013 Temmuz memur emekliler ne kadar zam alacak ?

2013 Temmuz ayı memur ve emeklilik zam haberleri, en son gelişmeler, son haberler en son durum hakkında bilgiler

Temmuz ayında Gezi parkı olaylarından daha çok bugünlerde emeklilerin ve memurların alacağı zamlar konuşuluyor. Tamam o başka bu başka ama yinede emeklilerin ve memurların çok fazla paraya ihtiyacı var hele emeklilerin durumu ortada ve içler acısı… Yaklaşık 14 gündür hep gezi parkı olayları ile yatıp kalkıyoruz. Hoş medya çok şükür bunları göstermiyor ama yinede herkes gerek sosyal medya gerekse halk tv gibi kanallar üzerinden bunları izliyorlar ve okuyorlar. Şimdi sizlere memur ve emekli maaşı ne kadar zamnalancak bununa ilgili bir haber var onu vermek istiyoruz.

zam

İstatistik Kurumu (TÜİK), 2013 yılının ilk 5 ayında gerçekleşen TÜFE artış oranını yüzde 3.21 olarak açıkladı. Bu da memur ve memur emekli sine, Temmuz ayında enflasyon farkı ödenmesi ihtimalini güçlendirdi.

Mayıs ayı itibarıyla yüzde 0.21 gibi bir enflasyon zammına hak kazanan, kamu çalışanı ve emeklilerinin ne kadar zam olacağı ise, Haziran ayı TÜFE artış oranıyla netleşecek.

Ancak Mayıs ayındaki rakamlara göre enflasyon farkını yüzde 0.21′den hesaplarsak, Temmuz’da en düşük memur emeklisi maaşı yüzde 3.21 artacak.

Bu hesapla maaşlara 35 lira zam yapılacak. En düşük memur emeklisi maaşı bin 86 liradan bin 121 liraya çıkacak. Şu an en düşük memur emeklisi maaşı bin 86 lira. Enflasyon farkı olmadan, sadece yüzde 3 zamla yapılan hesaplamaya göre, en düşük memur emeklisi maaşı Temmuz’da, bin 119 lira olacak.

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

1014 ssk mağaşı temuzda nekadar alacak
2013 Temmuz memur emekliler ne kadar zam alacak ? makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
banka subeleri
Banka Şubesi adres telefon iletişim bilgileri

Bank şubesi adres ve telefon bilgilerini sizler için bir sitede toparlıyoruz. Sitemiz üzerinden sizlere güncel banka şubesi ve kargo firmalarının...

Kapat