SGK Askerlik Borçlanması Sorgulama

Merhabalar sgk.net’in değerli okurları.Öncelikle sizlere askerlik borçlanmasının ne anlama geldiğini bir örnek ile açıklamala istiyoruz. 65 yaşında emekli olabilecek bir insan emekli olmak için yaş haddini doldurduğu halde sigorta prim gününü dolduramadıysa askerde bulunduğu günlerin sayısı kadar,SGK’ya ödeme yaparak askerlik borçlanması yaptırabilir ve emekli olma hakkını kazanabilir.

Askerlik borçlanması yaptırmak isteyen kişi,askerliğini kaç ay yapmış ise o kadar askerlik borçlanması yaptırabilir ve herhangi bir nedenle askere gidemeyen kişilerde askerllik borçlanmasından faydalanamazlar.

Askerlik borçlanma sorgulamasını yapmak için hem ssk kurumlarına giderek, hem de internetten aşağıda vermiş olduğumuz linkten sorgulama yaparak öğrenmeniz mümkündür. Sorgulama yapmak için siteye girdiğiniz de önünüze açılacak olan sorgulama formunun boş yerlerine sizden istenilen bilgileri doğru, tam ve eksiksiz yazmanız gerekmektedir. Sizden istenilecek olan önemli bilgiler ise şunlardır: S.S.K İşe Giriş Tarihi, Askerlik Borçlanma Gün Sayısı, Askere Gidiş Tarihi, Ödeme Sonrası İşe Giriş Tarihi, Tamamlaması Gereken Sigortalılık Süresi (Yıl), Tamamlaması Gereken Yaş ve Tamamlaması Gereken Prim bilgileridir. Bu bilgileri tamamlayıp sorgula butonuna bastığınızda, istediğiniz bilgileri önünüze açılacak olan dökümanda bulabilirsiniz.

SSK SGK ASKERLİK BORÇLANMA BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ 

 

Bir önceki yazımız olan SGK İlaç Kullanım Süresi Sorgulama başlıklı makalemizde ilaç kullanım süresi sorgulama, sgk ilaç kullanım süresi öğrenme ve sgk ilaç kullanım süresi sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK Askerlik Borçlanması Sorgulama 18 aylık askerlik borçlanması ne kadar,2015 emekli sandığı yaşa takılanlar,askerlik borçlanması 2015 ne kadar,askerlik borçlanması ne kadar 2015 makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


SGK Askerlik Borçlanması Sorgulama makalesi Ana Sayfa, Ssk Sorgulamaları kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.