Ssk Sorgulama

SSK SORGULAMA

 

SGK Sorgulama , SGK Hizmet Dökümü , SSK sorgulama , SSK Hizmet Dökümü için edevlet şifresi zorunluluğu kaldırıldı.

Bu işlemleri

 

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 

bağlantısını kullanarak yapabilirsiniz.
Eski uygulamada , kişilerin işlem yapabilmeleri için e devlet şifresi almaları gerekmekteydi. e Devlet  aracılığı ile verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden , e devlet şifresi kişiye özel olarak oluşturulmaktadır.

 

 

 ŞİFRESİZ SSK SORGULAMA

 

 

Bu nedenle ancak kimlik gösterilerek ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.Artık SGK işlemlerini sgk ye girerek yapabilirsiniz.SSK Sorgulama sayesinde kişiler SGK ‘nın sağladığı elektronik ortamda kendilerine air tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Ayrıca turkiye.gov.tr istesi racılığı ilede istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.Kişiler bu hizmetler sayesinde primlerini , günlerini , sigortalarını , emeklilik hesaplamalarını merak ettiklerini her şeyi öğrenebiliyorlar.

SGK ve Devletin sağlamış olduğu bu hizmetler , bilinçsiz sosyal güvenliğe son veriyor.Çalışanlar bu sayede daha bilinçli ve haklarını koruyabiliyorlar.Kendilerine ait bilgilere elektronil ortam üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

SSK SMS UYGULAMASI

SGK, 2012 yılından başlayarak  vatandaşların merak ettikleri , araştırdıkları ve ulaşmaya çalıştıkları SSK ile ilgili konularda birçok SGK hizmetini ücretsiz olarak  SMS’le vatandaşlara bildirecek. SSK bilgilerini uygulamaya başlanan bu hizmet sayesinde öğrenebilmek için sgk.gov.tr sitesine girerek, sizin üzerinize kayıtlı olan mobil telefon numarasını veri tabanına kaydetmeniz gerekmektedir.

SSK SİCİL NO SORGULAMA

Sosyal güvenlik kurumu , SSK Sicil No’yu yeniden şifresiz olarak görme hizmetini uygulamaya başladı.Sgk.gov.tr sitesinden SSK Sicil No Sorgulama yapmak için, öncelikle sgk.gov.tr sitesine girerek  açılacak olan sayfada “E-Hizmetler” bölümüne tıklayın. Açılacak menüde  “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” sizden istenen bilgileri girmeniz istenecektir.Daha sonrasında açılacak ekranda “Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti 4A” linkine tıklayarak, SSK Sicil No’nuzu görüp öğrenebilirsiniz. Ayrıca SSK Sicil No’nuzu “edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.

SSK Tescil Kaydı Sorgulama

SSK Tescil Kaydı Sorgulama yapmak için, öncelikle SGK resmi sitesine girerek “E-Hizmetler” bölümüne girip açılacak menüde “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi”  sizden istenecek bu bilgilerini girip daha sonra açılacak olan bölümde “Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti 4A” bağlantısına girerek , SSK Tescil Kaydı Sorgulaması yapabilirsiniz.

 

 

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 

 

SSK SSK SORGULAMA

Yukarıdaki linke tıklayarak , şifresiz olarak SSK Hizmet Dökümü’nüzü sorgulayabilir, ayrıca SSK Sicil No’nuzu öğrenebilirsiniz. Eğer isterseniz TC Kimlik No kullanarak SSK Hizmet Dökümü sorgulama yapabilirsiniz.Bunların dışında SSK maaşım bağlandı mı, SSK’dan hangi tarihte emekli olurum, SSK ‘dan ne miktarda emekli maaşı alabilirim gibi sorularada cevap bulabilirsiniz.Ayrıca SSK emeklilik işlerinizi halledebilirsiniz.Ayrıca SSK Emeklilik Kaydı, SSK Gün Sayısı, SSK Borç Durumu , SSK Pirim, SSK Kesenekleri gibi işlemlerinizin sorgulamalarını gerçekleştirebilirsiniz. TC Sicil Numaranızı istenen bilgiler kısmına girerek, SSK Sicil Numaranızı öğrenebilirsiniz. SGK, SSK , Bağkur, Emekli Sandığı sorgulamaları hakkındaki önemli bilgi ve duyurulara , SSK ile ilgili en son haberlere buradan kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

 

 

 TC KİMLİK NO İLE SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

Türkiye Cumhuriyetinin resmi internet sitesi Turkiye.gov.tr aracılığı ile TC Kimlik No kullanarak SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması hizmetinden faydalanabilirsiniz. SSK sorgulama yapmak için  sayfamıza bakınız.NOT: Öncelikle SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması yapabilmek için size en yakın bir PTT şubesine giderek, TC Kimlik No‘nuzu söyleyerek , 1 TL bir ücret ödeyip  “e-Devlet şifresi” almalısınız.

 

 

SSK  E-Bildirge Sistemi

 

E Bildirge sitemine girmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayabilişrsiniz. İşverenlerin, çalıştırdıkları işçilerine ait sigorta prim belgelerini internet üzerinden vermeleri ve bildirimlerine ait tahakkuk bedellerini de otomatik ödeme ve internet bankacılığı yoluyla ödeyebilmeleri için oluşturulan elektronik bir portaldır.

 


Ssk Sorgulama esgm sgk gov tr/Esgm,https://esgm sgk gov tr/Esgm/,esgm sgk gov tr/Esgm/HizmetDokumu4A,https://esgm sgk gov tr/esgm,cilt no sorgulama makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

“Ssk Sorgulama” için 20 yorum

 1. Selen Aytekin diyor ki:

  1908 doğumlu 1979 yılında vefat eden SSK emeklisi babamın emekli aylığını almak istiyorum. T.C. Kimlik nosu ile giriş yapıldığında SSK sicil no su bulunamadı diyor. Kendisi sağlığında ve ikinci eşi vefatından sonra emekli maaşını almıştı. Bu konuda ne yapabiliriz?

 2. Gülay Karabay diyor ki:

  05.10.1967 doğumluyum,işe başlama tarihim 16.09.1991 de işe başladım.İşten çıkış tarihim 22.04.1999 da işten ayrıldım.İsteğe bağlı siğortaya 06.07.2006da başladım.01.10.2009 da isteğe bağlı sigortadan ayrıldım.02.02.2009da Ayhanlar Yol Asfaltlamada çalışmaya başladım.02.17.2014 de işten ayrıldım.Ne zaman emekli olabilirim ?

 3. irfan top diyor ki:

  ssk yeni başladı odeniyor mu ?

 4. Bahar Ülkü diyor ki:

  1989 yılında vefat etmiş emekli sandığından emekli olan babamdan yetim aylığı almak için babama ait emekli sicil numarası istenmektedir bu numaraya nasıl bulabilirim?

 5. güler çalışkan diyor ki:

  09 02 1969 doğumluyum 01 02 1993te işegirdim 30 12 2012de işten ayrıldım 2 cocuk annesiyim ne zaman emekli olabilirim

 6. AHMET ÖNAL diyor ki:

  selam ben ahmet Ssk kayıtlı tarihi ni orenmek istiyorum saygılarımla.

 7. Oya Alisar diyor ki:

  1969 dogumluyum kiz like soya dim Karayeli ssk numaram17599571 ne zaman meekly olabilirim kac gunluk odenmis prim gunum var ve kac gun daha ode em gerekiyor ve tam kac TL odemem gerekiyor lutfen bildirirmsiniz ken dim yurt disindan borclanmak istiyorum

 8. özgür diyor ki:

  sgk nasıl öğrenebilirim

 9. esin güler diyor ki:

  1997 6 ayında ssk kaydım var.2013 de tekrar sgk kaydım oldu.vatandaslık numarası sıstemı evlendikten sonra cıktıgı ıcın vatandaşlık no ıle ıle 1997 deki ssk gunlerımı ınternetten öğrenemiyorum.sadece ssk sıcıl numarası ıle sorgulama yapılabılen bır yer var mı.

 10. şükran kahvecioğlu diyor ki:

  1960 yılında devlet demiryollarında makascı olarak çalışan babam vefat etti. ben 1969 yılına kadar yetim aylığı aldım.dul kaldıgımdan tekrar babamın maaşını müracat ettiğimde böyle bir kayda rastlanmadı cevabı geldi.emekli sandığında ve ssk kayıtlarında babamın ismine veya sicilini bulamadılar.başka bir yolu varmıdır.bende eski evraklardan evrak yok.teşekkürler.

 11. ALİ CEYLAN diyor ki:

  21.01.1987 dt 1969 prim 6570 nezeman emekli olabilirim

 12. Admin diyor ki:

  Selamlar Sule Talu,

  Burası kişisel çabalarla oluşturulmuş bir sitedir ilgili kurumlarla bir alakamız olmadığından dolayı sorunuzun cevabınıyazınızı verdiğiniz bölümden SGK Müdürlüğü’nden alacaksınız.

  Saygılar.

 13. Sule Talu diyor ki:

  29 haziran 2012 tarihinde unkapani sgk ya emeklilik icin basvurdum. Yaslilik tahsis no 001853462 olarak verildi. Emeklilik hakkimi ne zaman elde edebilirim. Bu konuda bilgi rica ediyorum.

 14. Admin diyor ki:

  Selamlar FAtma Yetkin,

  Geriye dönük prim ödemek ve emekli olmak diye bir şey kanunlarda yok. Geriye dönük prim ödemesi yapamazsınız.

  Saygılar.

 15. fatma yetkin diyor ki:

  23 4 1957 doğumluyum 1998 yılı ağustos ayından itibaren 6 ay çalıştım bunu geriye dönük ödeyip emekli olabilirmiyim cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

 16. bahri çetin diyor ki:

  ssk sorgulayı yapamıyorur nasıl olacak acaba bunun başka yolu yokmu bizler zor
  durumda kalıyoruz bunu başkabiryerde saglamamız gerekiyor bu durumda eski sisteme geçmesi lazım yetkililrden bekliyoruz teşekkürler

 17. burak özgün diyor ki:

  merhaba. yeni işe başlayacağım ve iş yerinin https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm üzerinden sorgulama yaparak eski işe giriş çıkış tarihlerimi öğrenmesini istemiyorum. işe girişte nüfus cüzdanı fotokopisi verildiği için bunu yapabiliyor olacaklar. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm sayfasında bana ait bilgilerin çıkmasını engellemenin yolu var mıdır?

 18. ercanmakar diyor ki:

  sskgünsayımı nezaman emekli olabilirim

 19. Admin diyor ki:

  Merhabalar Aysel Sunar,

  Ssk sorgulama gün toplamı gibi işlemler için artık e devlet şifresini almanıza gerek kalmadan sadece tc kimlik numarası ile sorgulama yapabiliyorsunuz.

  Saygılar.

 20. aysel sunar diyor ki:

  yurtdisinda yasiyorum e devlet sifresini nasil alabilirim

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.