Haber

Ssk Sorgulama

Pazar, 22 Ocak 2012, 04:31

SSK SORGULAMA

 

SGK Sorgulama , SGK Hizmet Dökümü , SSK sorgulama , SSK Hizmet Dökümü için edevlet şifresi zorunluluğu kaldırıldı.

Bu işlemleri

 

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 

bağlantısını kullanarak yapabilirsiniz.
Eski uygulamada , kişilerin işlem yapabilmeleri için e devlet şifresi almaları gerekmekteydi. e Devlet  aracılığı ile verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden , e devlet şifresi kişiye özel olarak oluşturulmaktadır.

 

 

 ŞİFRESİZ SSK SORGULAMA

 

 

Bu nedenle ancak kimlik gösterilerek ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.Artık SGK işlemlerini sgk ye girerek yapabilirsiniz.SSK Sorgulama sayesinde kişiler SGK ‘nın sağladığı elektronik ortamda kendilerine air tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Ayrıca turkiye.gov.tr istesi racılığı ilede istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.Kişiler bu hizmetler sayesinde primlerini , günlerini , sigortalarını , emeklilik hesaplamalarını merak ettiklerini her şeyi öğrenebiliyorlar.

SGK ve Devletin sağlamış olduğu bu hizmetler , bilinçsiz sosyal güvenliğe son veriyor.Çalışanlar bu sayede daha bilinçli ve haklarını koruyabiliyorlar.Kendilerine ait bilgilere elektronil ortam üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

SSK SMS UYGULAMASI

SGK, 2012 yılından başlayarak  vatandaşların merak ettikleri , araştırdıkları ve ulaşmaya çalıştıkları SSK ile ilgili konularda birçok SGK hizmetini ücretsiz olarak  SMS’le vatandaşlara bildirecek. SSK bilgilerini uygulamaya başlanan bu hizmet sayesinde öğrenebilmek için sgk.gov.tr sitesine girerek, sizin üzerinize kayıtlı olan mobil telefon numarasını veri tabanına kaydetmeniz gerekmektedir.

SSK SİCİL NO SORGULAMA

Sosyal güvenlik kurumu , SSK Sicil No’yu yeniden şifresiz olarak görme hizmetini uygulamaya başladı.Sgk.gov.tr sitesinden SSK Sicil No Sorgulama yapmak için, öncelikle sgk.gov.tr sitesine girerek  açılacak olan sayfada “E-Hizmetler” bölümüne tıklayın. Açılacak menüde  “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” sizden istenen bilgileri girmeniz istenecektir.Daha sonrasında açılacak ekranda “Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti 4A” linkine tıklayarak, SSK Sicil No’nuzu görüp öğrenebilirsiniz. Ayrıca SSK Sicil No’nuzu “edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.

SSK Tescil Kaydı Sorgulama

SSK Tescil Kaydı Sorgulama yapmak için, öncelikle SGK resmi sitesine girerek “E-Hizmetler” bölümüne girip açılacak menüde “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi”  sizden istenecek bu bilgilerini girip daha sonra açılacak olan bölümde “Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti 4A” bağlantısına girerek , SSK Tescil Kaydı Sorgulaması yapabilirsiniz.

 

 

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 

 

SSK - SSK SORGULAMA

Yukarıdaki linke tıklayarak , şifresiz olarak SSK Hizmet Dökümü’nüzü sorgulayabilir, ayrıca SSK Sicil No’nuzu öğrenebilirsiniz. Eğer isterseniz TC Kimlik No kullanarak SSK Hizmet Dökümü sorgulama yapabilirsiniz.Bunların dışında SSK maaşım bağlandı mı, SSK’dan hangi tarihte emekli olurum, SSK ‘dan ne miktarda emekli maaşı alabilirim gibi sorularada cevap bulabilirsiniz.Ayrıca SSK emeklilik işlerinizi halledebilirsiniz.Ayrıca SSK Emeklilik Kaydı, SSK Gün Sayısı, SSK Borç Durumu , SSK Pirim, SSK Kesenekleri gibi işlemlerinizin sorgulamalarını gerçekleştirebilirsiniz. TC Sicil Numaranızı istenen bilgiler kısmına girerek, SSK Sicil Numaranızı öğrenebilirsiniz. SGK, SSK , Bağkur, Emekli Sandığı sorgulamaları hakkındaki önemli bilgi ve duyurulara , SSK ile ilgili en son haberlere buradan kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

 

 

 TC KİMLİK NO İLE SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

Türkiye Cumhuriyetinin resmi internet sitesi Turkiye.gov.tr aracılığı ile TC Kimlik No kullanarak SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması hizmetinden faydalanabilirsiniz. SSK sorgulama yapmak için  sayfamıza bakınız.NOT: Öncelikle SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması yapabilmek için size en yakın bir PTT şubesine giderek, TC Kimlik No‘nuzu söyleyerek , 1 TL bir ücret ödeyip  “e-Devlet şifresi” almalısınız.

 

 

SSK  E-Bildirge Sistemi

 

E Bildirge sitemine girmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayabilişrsiniz. İşverenlerin, çalıştırdıkları işçilerine ait sigorta prim belgelerini internet üzerinden vermeleri ve bildirimlerine ait tahakkuk bedellerini de otomatik ödeme ve internet bankacılığı yoluyla ödeyebilmeleri için oluşturulan elektronik bir portaldır.

 


SGK.NET Google Aramaları:

esgm sgk gov tr/esgm,ssk sorgulama şifresiz,esgm sgk gov tr,ssk hizmet dökümü tc kimlik no ile,esgm sgk gov tr/esgm/hizmetdokumu4a,https://esgm sgk gov tr/Esgm/HizmetDokumu4A,cilt no ile ssk sorgulama,ssk no sorgulama,esgm sorgulama,sgk gov tr sorgulama