Haber

Yurtdışı borçlanması talep formu başvuru formu indir


Yurtdışı borçlanması için talep dilekçesi, formunda neler yazılmaktadır ? Yurt dışı formunu nasıl temin edebilir indirebilirim ?

Yurt dışı talep formu konusundan hemen önce sizlere Yurtdışından emeklilik olma şartları konumuza ve Yurt dışından emeklilik işlemleri nelerdir? İsimli konularımıza göz atmanızı öneriyoruz. Zira başvuru formundan önce bilmeniz gerekenler ve yurtdışı emeklilik kanunu ve nelere dikkat edilmesi hususu bu konulardan sizlere detaylı olarak anlatılmıştır.

Şimdi bu konuları incelediğinizi varsayarak sizlere en başta yapacağınız Yurt dışı emeklilik talep ve başvuru formunu vermek istiyoruz. Hemen aşağıdaki linke tıklayarak bu dosyayı word dosyası olarak indirebilirsiniz. Dosya SGK.NET tarafından virüs taramasına karşı 24.04.2012 tarihinde kontrol edilmiştir.


YURTDIŞI BORÇLANMASI TALEP FORMU İNDİR

 

Bir önceki yazımız olan Yurtdışında çalışıyorum Türkiye'den nasıl emekli olabilirim ? başlıklı makalemizde yurtdışı borçlanması ile emeklilik ve yurtdışı borçlanması şartları 2012 hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

yurtdisi borclanma formu,yurtdışı hizmet borçlanma talep dilekçesi,Yurtdisi Emeklilik Basvuru,yurtdisi emeklilik basvuru formu,yurtdisi emeklilik formu,YURTDIŞI SSK LİSTELEME FORMU,emeklilik basvuru formu almanya,aylık talep dilekçesi,sgk yurtdisi borclanma formu,EMEKLİLİK BAŞVURU FORMU İNDİR
Salı, 24 Nisan 2012, 23:07


“Yurtdışı borçlanması talep formu başvuru formu indir” için 7 cevap

 1. 1952 Dogumluyum Ocak 1980 tarihinden buyana Almanyadayim ve araliksiz calistim 1.1.2015 te emekli olacagim.(6 yil Alman vatandasi olarak kaldim)Türkiyede 1977 de 180 gün ssk da kaydim var (Prim ödedim)Kac yil üzerinden,ne kadar para yatirarak,ne zaman emekli olabilirim.Cevabinizi E mail Adresime bekliyorum.saygilarimla.

 2. 1950 dogumlu Subat 1973 yilinda Almanyaya geldim.2007 yili Mayis sonuna kadar araliksiz calistim.2009 Eylül de emekli oldum.Türkiyede calismisligim yok.Hangi sartlarda emekli olup ne kadar TL. Yatirmam gerekiyor ve nekadar aylik alabilirim.?Cevabinizi E mail adresime gönderirseniz sevinirim.Saygilarimla.

 3. 1961 dogumluyum Almanyaya 1986 senesinde geldim 1984 türkiye 1986 ve 1997 dogumlu 3 tane cocugum var 1991 in 1inci ayindan itibaren sigortali calistim su anda 400Euroluk bir iste calisiyorum aralarda issizlik durumum var ama hepsi belgeli türkiyede sigorta baslangicim yok türkiyeden emekli olmak istiyorum ne kadar para ödemem lazim ne zaman emekli olabilirim ne kadar aylik alabilirim aydinlatirsaniz memnun olurum saygilar

 4. 20 YILDIR BELÇİKA’DA YAŞIYORUM. 1969 DOĞUMLUYUM. 20 YILDIRDA BELÇİKADA FARKLI İŞ YERLERİNDE 20 YIL SİGORTALI OLARAK ÇALIŞTIM. ŞİMDİ TÜRKİYE’YE DÖNMEK İSTİYORUM. ÜLKEMDE, HEMEN NASIL EMEKLİ OLABİLİRİM. BUNUN ŞARTLARI, İSTENİLEN BELGELER.EN ÜST DERECEDE MAAŞ NASIL ALIRIM, BU KONULARDA BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM. SAYGILARIMLA.

 5. 44 yıldır Almanyada yasadım 61 yaşındayım.Almanyadan yüzde elli geriye dönmemek şartı ile Engelli oldugum icin 59 yasında erken emekli oldum.350 Euro emeklilik alıyorum.bir aydir Türkiyede SSK li olarak is yerinde çalışıyorum .Türkiye’de hiç sigorta ödemedim. Türkiyeden emekli olabilmem için ödemem gereken gunünü ve miktarını bana hesaplayip yazabilmelisiniz.Almanyadan verilmiş olan Engelli kağıdımı devlet hastahanesinden heyet muayenesi tarafından yenisini alırsam ödemelerimde herhangi ödenecek gün indirilmesinde faydası olabilirmi? yoksa yüzde elli geçerli bir engellimin Türkiye’de geçerliliği yokmudur.Bilgileriniz için teşekkür ederim

 6. Bay/Bayan
  Hollandada 27 yildir yasiyorum 17- 10.1971 dogumluyum.Ev kadiniyim ve turkiyeden her hanki bir sigorta durumum yok ama turkiyeden emekli olmak istiyorum ne yapmam lazim ne kadar para odemem lazim na kadar aylik alabilirim aydinlatirmisiniz tesekkur ederim. Not cevabinizi E mail adresime gonderirseniz nemnum olurum saygilar.
  Nimet incecelik.

 7. Bat/Bayan.

  Hollandada 32 senedir calisiyorum 04-04-1964 dogumluyum turkiyeden her hanki bir sigorta durumum yok ama turkiyeden emekli olmak istiyorum ne yapmam lazim ne kadar para odemem lazim na kadar aylik alabilirim aydinlatirmisiniz tesekkur eder hayirli ramazan lar not cevabinizi E mail adresime gonderirseniz memnum olurum saygilar.
  Ercan Kara,

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
yurt dışı borçlanmaları
Yurtdışında çalışıyorum Türkiye’den nasıl emekli olabilirim ?

Yurt dışında çalışan bir kişi Türkiye'de nasıl emekli olabilir ? Hangi şartlar aranmaktadır. Nereye başvuru yapmak gerekiyor ? Yurtdışı borçlanma...

Kapat