Tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi artık internetten alınabilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu tahsis talep ve beyan taahhüt belgesinin internet ortamında verilebileceğini duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu Balıkesir İl Müdürü Ömer Çalışkan, 4 (a) ssk ve 4 (b) Bağ-Kur kapsamındaki sigortalı ve hak sahiplerinin 25 Temmuz 2012 tarihi itibariyle ‘Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesini’ artık internet ortamında verebileceklerini açıkladı. Bu işlemin ptt’den alınacak e-devlet şifresi ile yapılabileceği bildirildi. SGK Balıkesir İl Müdürü Ömer Çalışkan, “E-Devlet şifresi için www.turkiye.gov.tr adresinden sırasıyla, e-hizmetler, Sosyal Güvenlik Kurumu, Ortak (4A/4B/4C) Hizmetler,

Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi seçeneklerine girilmek suretiyle gerçekleştirilecek. Söz konusu menüden giriş işlemi tamamlandıktan sonra Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin barkod numaralı dökümü yine internet ortamında sigortalı veya hak sahipleri tarafından alınacak ve kurum tarafından belgenin alındığına dair ilgililere SMS gönderilecek” dedi.

SGK İl Müdürü Ömer Çalışkan, internet ortamından verilen talep belgesi gelir veya aylık bağlamaya yetkili ilgili Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü veya SGK merkezinin evrak servisine intikal edeceğini söyledi.

(YU)

Bir önceki yazımız olan İşverene ihbar tazminatı ödemek zorunda kalabilirsiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK.NET Google Aramaları:

tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi nasıl doldurulur örnek,beyan taahhüt belgesi nerden alınır




Tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi artık internetten alınabilecek makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
masai ücreti
Gece çalışma mesaisi

İşçinin gece çalışmasında fazla mesai çalışma ücreti hakkında bilgiler. 4857 Sayılı İş Kanununun 69. Maddesinde, “Çalışma hayatında GECE en geç...

Kapat