Ssk’lı mıyım ? Nasıl öğrenebilirim ?

Sigortam yatıyor mu ? Ssk’lı mıyım ? Nasıl sorgular ve öğrenebilirim ?

Daha önceki sistemleri hatırlayacak olur isek, kimlik fotokopimiz işverene veriliyor ve işveren bize sigortalı olarak işe girdiğimizi söylediğimizde olay bitiyordu. Şimdi durum öyle değil değerli arkadaşlarım. Eğer bir iş yerinde sigortalı olarak işe başlıyor iseniz, işvereniniz size işe girdiğinizi gösterir belgenin bir nüshasını veya fotokopisini vermek durumundadır. Söz konusu işe girişlerinizi sizler online şekilde sorgulayarak bir sonraki gün şu anda öğrenemezsiniz.

sgk

Mali açıdan, işlemler bir ay geriden takip ettiğinden dolayı, işveren sizi bir sonraki ayda, örneğin 2013 mart ayında işe girdiğinizi var sayacak olursak 2013 yılı nisan ayında bildireceğinden dolayı ancak nusan sonundan sonra hizmet sorgulamasını yapabilirsiniz. Onun haricinde siz evrağı imzaladığınızda online şekilde sizi işe saniyeler içinde girdirip işveren yine size işe giriş evrağınızı verecektir. Eğer sizler işe girdiğinizi ve aradan iki ay geçtiği halde bunu nasıl sorgulayabileceğinizi soruyor iseniz, bu hususta sizlere yardımcı olalım.

Sizler için daha önceden açtığımız konudan bütün detayları öğrenebilir ve şifresiz olarak hizmet dökümünüzü, işe giriş tarihinizi ve adınıza kaç gün sigorta gösterildiğini öğrenebilirsiniz. Detay için aşağıdaki link etıklayınız.

ŞİFRESİZ HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA TC KİMLİK NO İLE ALMA TIKLAYINIZ

 

Bir önceki yazımız olan Sgk bedeli ödenecek 9 ilacı daha listeye dahil etti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK.NET Google Aramaları:

sigortalı olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim,ssk lı olup olmadığımı nasıl öğrenirim,SİGORTALI OLUP OLMADIGIN NASIL ÖĞRENİLİR,sigortalı olduğumu nasıl öğrenirim,ssklı mıyım,ssk\lı mıyım,sgk ne kadar oldugunu nasil ogrenebilirim,sigortan olduğunu nasıl öğrenirim,ssk girişi olup olmadığını nasıl öğrenebilirim,ssk lı olup olmadığımı nasıl anlayabilirim
Ssk’lı mıyım ? Nasıl öğrenebilirim ? makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Ssk’lı mıyım ? Nasıl öğrenebilirim ?” için 3 yorum

 1. ece diyor ki:

  yılbasında ise girdim hizmet dokümünde ne zaman görebilirim işe girdigimi

 2. Admin diyor ki:

  Selamlar Hüseyin Bey,

  Sigortanızın gösterildiğini yada ödenim ödenmediğini sitemiz üzerinden hizmet dökümü sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz.

 3. Hüseyin diyor ki:

  Sigortamın ödenip ödenme diğini öğrenmek istiyorum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
tarim (2)
Çiftçi bağkur kesintisi 2013 hakkında bilgiler

Kimler çifçi bağ-kur kesintisi ödemez? KİMLER MUAF KİMLER BU KESİNTİYİ ÖDEMEYECEK ? Öncelikle aşağıda yazacağımız gruba dahil iseniz, Ziraat Odaları...

Kapat