Ssk’lı mıyım ? Nasıl öğrenebilirim ?

Sigortam yatıyor mu ? Ssk’lı mıyım ? Nasıl sorgular ve öğrenebilirim ?

Daha önceki sistemleri hatırlayacak olur isek, kimlik fotokopimiz işverene veriliyor ve işveren bize sigortalı olarak işe girdiğimizi söylediğimizde olay bitiyordu. Şimdi durum öyle değil değerli arkadaşlarım. Eğer bir iş yerinde sigortalı olarak işe başlıyor iseniz, işvereniniz size işe girdiğinizi gösterir belgenin bir nüshasını veya fotokopisini vermek durumundadır. Söz konusu işe girişlerinizi sizler online şekilde sorgulayarak bir sonraki gün şu anda öğrenemezsiniz.

sgk

Mali açıdan, işlemler bir ay geriden takip ettiğinden dolayı, işveren sizi bir sonraki ayda, örneğin 2013 mart ayında işe girdiğinizi var sayacak olursak 2013 yılı nisan ayında bildireceğinden dolayı ancak nusan sonundan sonra hizmet sorgulamasını yapabilirsiniz. Onun haricinde siz evrağı imzaladığınızda online şekilde sizi işe saniyeler içinde girdirip işveren yine size işe giriş evrağınızı verecektir. Eğer sizler işe girdiğinizi ve aradan iki ay geçtiği halde bunu nasıl sorgulayabileceğinizi soruyor iseniz, bu hususta sizlere yardımcı olalım.

Sizler için daha önceden açtığımız konudan bütün detayları öğrenebilir ve şifresiz olarak hizmet dökümünüzü, işe giriş tarihinizi ve adınıza kaç gün sigorta gösterildiğini öğrenebilirsiniz. Detay için aşağıdaki link etıklayınız.

ŞİFRESİZ HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA TC KİMLİK NO İLE ALMA TIKLAYINIZ

 

Bir önceki yazımız olan Sgk hasta bezi geri ödemesini hangi şartlarla yapıyor ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ssk'lı mıyım ? Nasıl öğrenebilirim ? sigortalı olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim,sigortamın olup olmadığını nasıl öğrenebilirim,sigortali olup olmadigimi nasil ogrenirim,sigortalı olduğumu nasıl öğrenebilirim,ssk limiyim makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


Ssk’lı mıyım ? Nasıl öğrenebilirim ? makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Ssk’lı mıyım ? Nasıl öğrenebilirim ?” için 5 yorum

 1. m.sait diyor ki:

  selamlar ben babamın yanında çalışıyorum babam çalıştıgımız iş yerine bir bayan gönderdi benden kimlik fotokopisi ve adresle imzami istedi sigortanı yapacam diye acaba sigortamı yaptılarmı yoksa üstüme bir şey çıkardilarmı çıkardılarsa nasıl ögrene bilirim bir de sigortamın yapıldıgını nasıl anlarım

 2. Naz koyu diyor ki:

  18 yaşındayımçŞuan liseyi bitirmiş olarak gözüküyorum yani okumuyor olarak.Sigortam var mı yok mu?

 3. ece diyor ki:

  yılbasında ise girdim hizmet dokümünde ne zaman görebilirim işe girdigimi

 4. Admin diyor ki:

  Selamlar Hüseyin Bey,

  Sigortanızın gösterildiğini yada ödenim ödenmediğini sitemiz üzerinden hizmet dökümü sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz.

 5. Hüseyin diyor ki:

  Sigortamın ödenip ödenme diğini öğrenmek istiyorum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.