SSK Sorgulama

SSK Sorgulama
4A SSK Hizmet Dökümü
4A SSK Hizmet dökümü SGK kurumuna bağlı çalışan sigortalı işçilere dair hizmet birimidir.

4A SSK Hizmet dökümü dahil olan kişiler normal işçi statüsündedir. Ayrıca işverenin tarafından yatırılan ssk primi sayesinde hizmetlerden yararlanmaktadır.

4a SSK Hizmet Dökümünü Nasıl Öğrenebilirim?
4a SSK Hizmet dökümünü SGK’nın resmi internet sitesinden veya edevlet uygulaması ile turkiye.gov.tr sitesinden edevlet şifresi girerek görebilir ve hizmet hareketlerini takip edebilirsiniz. e devlet sitesine olan  turkiye.gov.tr giriş yapmak  için metodlar şunlardır.
1- Ssk Sorgulama Elektronik İmza ile

Bilgisayarınıza özel bir yazılım yükleyip onun aracılığı ile giriş yapabilirsiniz.Kullanım olarak pek tercih edilmesede e-devlet giriş yöntemlerinden biridir.Elektronik imza yöntemi ile giriş yaptıktan sonra açılan menüden ‘A’dan Z’ye Kurumlar’ başlığı altında ‘SGK’ bölümüne girip ’4A Hizmet Dökümü’ seçeneğinden bilgilerinize kontrol edebilirsiniz.

2- Ssk sorgulama TC kimlik Kartı ile ( Yani tc kimlik numaralarınız ile öğrenebilirsiniz )

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle tc kimlik numaralarınızı yanınızda hazır bulunduruyorsunuz. Daha sonra BURADAKİ linke giriş sağlıyorsunuz. Girdiğiniz sayfadaki Uyruk yazan kısımla alakalı tc olan bmölümü seçim tc kimlik no nüfis il bilgileri, cilt no, doğum yılı girdikten sonra aşağıda her girişinizde değişecek sistem tarafından verilen güvenlik kodunu girerek sorgula butonuna basıyorsunuz. İylem başarılı yapıldıktan sonra önünüze

 3- E devlet şifresi ile ssk hizmet dökümü sorgulama işlemleri

Bu sorgulamayı yapabilmek için öncelikle şifrenizin olması gerekiyor bunun için de sizler e devlet şifresi almak durumundasınız. E devlet şifresi olan kişiler BURAYI TIKLAYARAK sisteme giriş bilgilerini yazıyor ve giriş yapıyor. Bu uygulama ile de e devlet sistemi üzerinden gün toplamlarınızı alabiliyorsunuz.  Buradaki sitede daha fazla kaynak var bakabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan SGK Yüksek Sağlık Kurulu başlıklı makalemizde Malullük, sağlık bakanlığı ve sgk hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

ssk kartı
SSK Sorgulama makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“SSK Sorgulama” için 23 yorum

  1. Admin diyor ki:

    Merhabalar nuri bey tam olarak neye ulaşamıyorsunuz sorun nedir ?

  2. nuri osman diyor ki:

    bukadar reklam vermenin anlamı nedir vatandaş neye bakıyor merak ediyorum ve öğrenmek istiyoyrum mumkunse ,aradıgım bilgiye ulaşamıyorum

  3. tuncay diyor ki:

    nmerhaba bi arkadaşın şöyle sorusu olacak18 yaşını doldurmadan ssk ya giebilirmiyim yonsa 18i doldurmalımı teşekkürler

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SSK SORGULA

SSK SORGULA SGK Sorgula , SGK Hizmet Dökümü , SSK sorgula , SSK Hizmet Dökümü için edevlet şifresi zorunluluğu kaldırıldı....

Kapat