Ssk Sgk için gerekli belgeler ve evraklar nelerdir ?

Ssklı sgklı olmak için gereken evraklar ve belgeler nelerdir ?

Artık tüm işlemler işverenlerin açısından da internet üzerinden takip edildiğinden dolayı sizin yapmanız gereken tek şey kimlik fotokopiniz ve adres bilgilerinizle birlikte muhasebeye gitmek olacaktır. İşyerlerinin durumuna göre sizlerden sağlık raporu yada özlük dosyaları için ikametgah ilmuhaberi vs istenilebilir.

Ama Sgk ya kayıt için sadece kimlik fotokopisi yeterlidir. Kimliklerinizde Tc kimlik numaranızın da yazıyor olması gerekiyor. Muhasebede sizin için aile bildirim evrağı doldurmanız istenilebilir bunuda dolduracaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Gelir testi hakkında bilmeniz gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK.NET Google Aramaları:

sgk için gerekli evraklar,sigorta işlemleri için gerekli belgeler,18 yaş sigortası için gereken evraklar,ssk için gerekli evraklar,ssk emekli olmak için gerekli evraklar,sigorta için gerekli evraklar 2014,sigorta için gerekli evraklar,sigorta girisi yaptirmak icin gerekenler,sigorta başlatmak için gereken belgeler,sigorta başlangıç evrakları
Ssk Sgk için gerekli belgeler ve evraklar nelerdir ? makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Ssk Sgk için gerekli belgeler ve evraklar nelerdir ?” için 3 yorum

 1. Admin diyor ki:

  Merhabalar Aynur Albayrak, emekli maaşını ne zaman hakedeceksiniz ne zaman maaşım bağlanacak soru noktasında aşağıda yer alan linkteki konumuz size yardımcı olacaktır.
  Bu konu üzerinden emekli maaşı ile alakalı tüm detaylara ulaşmanız mümkün.

  EMEKLİ MAAŞIM NE ZAMAN BAĞLANDI BAĞLANACAK ?

 2. aynur albayrak diyor ki:

  nezaman emekli maaşımı alabilirim

 3. yurt dışında yaşayan biri..türkiyeye gelip sigorta girişi yapıp geriye dönük ödeme yapıp ssk dan emekli olabilirmi..bunun ile ilgili ne yapmak gereklidir..lütfen bilgisi olan cevap yazsın.. diyor ki:

  yurt dışında yaşayan biri..türkiyeye gelip sigorta girişi yapıp geriye dönük ödeme yapıp ssk dan emekli olabilirmi..bunun ile ilgili ne yapmak gereklidir..lütfen bilgisi olan cevap yazsın.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
sgk gelir testi
Gelir testi hakkında bilmeniz gerekenler

Gelir Testi Sonuçlanınca Ne Olacak ? SGK tarafından re’sen genel sağlık sigortalısı olarak tescil edilen kişi için, genel sağlık sigortası...

Kapat