Ssk Sgk için gerekli belgeler ve evraklar nelerdir ?

Ssklı sgklı olmak için gereken evraklar ve belgeler nelerdir ? Artık tüm işlemler işverenlerin açısından da internet üzerinden takip edildiğinden dolayı sizin yapmanız gereken tek şey kimlik fotokopiniz ve adres bilgilerinizle birlikte muhasebeye gitmek olacaktır. İşyerlerinin durumuna göre sizlerden sağlık raporu yada özlük dosyaları için ikametgah ilmuhaberi vs istenilebilir. Ama Sgk ya kayıt için sadece kimlik fotokopisi yeterlidir. Kimliklerinizde Tc kimlik numaranızın da yazıyor olması gerekiyor. Muhasebede sizin için aile bildirim evrağı doldurmanız istenilebilir bunuda dolduracaksınız.  Yorum Gönder

 1. Admin diyor ki:

  Merhabalar Aynur Albayrak, emekli maaşını ne zaman hakedeceksiniz ne zaman maaşım bağlanacak soru noktasında aşağıda yer alan linkteki konumuz size yardımcı olacaktır. Bu konu üzerinden emekli maaşı ile alakalı tüm detaylara ulaşmanız mümkün. EMEKLİ MAAŞIM NE ZAMAN BAĞLANDI BAĞLANACAK ?

  1. aynur albayrak diyor ki:

   nezaman emekli maaşımı alabilirim

   1. yurt dışında yaşayan biri..türkiyeye gelip sigorta girişi yapıp geriye dönük ödeme yapıp ssk dan emekli olabilirmi..bunun ile ilgili ne yapmak gerekli diyor ki:

    yurt dışında yaşayan biri..türkiyeye gelip sigorta girişi yapıp geriye dönük ödeme yapıp ssk dan emekli olabilirmi..bunun ile ilgili ne yapmak gereklidir..lütfen bilgisi olan cevap yazsın.

    Etiketleri :