Sigortalıya diş yapımı ssk kapsamına alınıyor

Artık hastaneler sigortalı kişinin dişlerini yapabilecek. SSk kurumu ile anlaşmalı özel hastaneler diş tedavi masraflarını karşılayabilecek.

Diş de sigorta kapsamına giriyor. SGK, özel muayenelerde yapılan diş tedavi masraflarını da karşılayacak.
Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, CNBC-e’de konuyla ilgili son durum hakkında bilgi verdi.


Kılıç şunları söyledi: “Çalışma Bakanı Faruk Çelik bir talimat verdi. SGK’nın dişle ilgili yeni uygulaması EKK karasından sonra gelecek yıl uygulanabilir. Maliye Bakanlığı ve Hazine’nin görüşleri alınarak karar verilecek. Olumlu bir karar çıkacağını düşünüyorum. 14 bin muayenehane var. Bunlara diş tedavi hizmeti bağlamında vatandaşın başvurması sağlanacak. Bugüne kadar yoktu. 1 Ocak’tan itibaren herkes genel sağlık sigortası kapsamında. Sağlık hizmetine diş tedavi hizmetlerinin de konulması durumunda her şey devlet eliyle karşılanmış olacak.”

Bir önceki yazımız olan Ssk sigortalı hizmet dökümü listesi başlıklı makalemizde hizmet dökümü sorgulama sgk, ssk no ile hizmet dökümü bulma ve ssk tc kimlik ile hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

sgk diş yaptırma,ssk diş yapımı
Sigortalıya diş yapımı ssk kapsamına alınıyor makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Sigortalıya diş yapımı ssk kapsamına alınıyor” için 4 yorum

 1. Admin diyor ki:

  Selamlar Yasemin Gönül,

  Babam için yaptıralım dedik arkadaşlarımız bize yapmıyor vs demişlerdi ama SSK hastanesine gittiğimizde dişleri yaptıklarını yapabileceklerini ifade ettiler. Dolayısı ile en iyi bilgiyi hastaneden alacaksınız. Saygılar, geçmiş olsun.

 2. yasemin gönül diyor ki:

  merhaba..bende o mağdurlardanım henüz 15 yaşındayken ön dişlerim çekildi.önce köprü yapıldı tabi ilerleyen yıllarda içten hava almışlar hepsi erimiş..şuanda yaşım 42 ve ben diş lerden çektiğim kadar hiç birşeyden çekmedim.özele gitsen fiyatları malum gücümüz yetmedi.. yıllarım hep sağlıklı güzel gülüşü ön plana çıkartan dişlere sahip insanlara imrenmekle geçti…bu uygulamayı gerçekleştirenlerden allahım bin kere razı olsun.yanlız msn şifremi unuttuğum için giremiyorum. bu uygulamaya implantta dahilmi üst komple gidik ben bilgi almak istiyorum ..bana yardımcı olursanız sevinirim .şimdiden teşekkürler

 3. halime şenol diyor ki:

  lütfen daha detaylı bilgi verin özel hatahanelerde ne zaman başlıcak sigortalıya diş tedavisi

 4. ELİF ASLAN diyor ki:

  MERHABA BEN İSTANBULDAN ELİF BU HABERI OKUDUMDA INANIN COK SEVINDIM CÜNKÜ BENDE AYLARDIR BEKLIYORMM TOPCULAR DEVLET HASTANESINE GITIMM8 AY ÖNCE VE HALA DİŞ YAPIMINA BASLANMADI SIMDIDE ÖLCÜ ICIN EYLÜL AYINA RANDEVU VVERILDI INANIN BKTIMM AZIMDA DİŞ YOK BÖLE YAŞAMAKDAN BIKTIM GÜLEMIYORMM AZIMI ACMAYA KORKUYROMM ARTIK BİŞYLER YAPINN ÖZELDE PARAMIZ OLMADI ICIN YAPTIRAMIYORMM BU GERCEKDEN OLURSA BENIM GIBI HASTALARDA RAHAT BIR NEFES ALICAKDIR EMINIM TŞKLER..

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
hizmet dökümü sorgulama
Ssk sigortalı hizmet dökümü listesi

Tc kimlik no ile sigortalı hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır ? Sgk Değerli Sgk.Net Kullanıcıları ve misafirleri. Tc. Kimlik numaranız...

Kapat