Sgk gelir testine itiraz hakkı tanındı

Sgk dan yararlanmak için ortalama 10 milyon civarında sgk gelir testi yaptıracaktı. Bununla birlikte yeni bir habere göre bu haktan yararlanacak ve gelirlerinin yanlış tespit edildiğine inanan vatandaşlara posta yolu ile itiraz hakkı tanındı. Bununla ilgili haberin detayına geçelim.

Gelir testindeki yığılma nedeniyle vatandaş başvurusunu posta yoluyla yapmaya başladı. Yaklaşık 10 milyon kişi gelir testinden geçirilirken, vatandaşlar sonuca itiraz edebilecek. Test sonucuna itiraz için Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na, primlere itiraz için de SGK’ya başvurulacak.

80 BİN İŞLEM ONAYLANDI
Gelir testi uygulamasında 1-27 Ocak tarihleri arasında yaklaşık 600 bin hanenin müracaatı alındı. Bunlardan 100 bininin işlemi tamamlanarak SGK’ya bildirildi. Bu işlemlerin yüzde 80′i onaylandı. Gelir testi bir kez yapılacak. Ancak sistem bunu bankadan otomatik olarak 3 ayda bir kontrol edecek. Vatandaşın itirazı da dikkate alınarak test sonuçları yeniden değerlendirilerek sağlıklı sonuca ulaşılacak.
ACAR: ALO 170′İ ARAYIN

SGK Başkanı Fatih Acar, prim ödemeleri şubat ayı sonuna kadar ödenebildiği için başvuruların şubat ayı içinde de yapılabileceğini söyledi. Acar, sisteme ilk kez giren 1 milyon 700 bin kişiye mektup gönderdiklerini belirterek, vatandaşların Alo 170 iletişim hattını arayarak da bilgi alabileceklerini söyledi. Acar, “Yeşil kartın vize süresi dolmuşsa, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 13 kurumda 28 sorgulamayla gelir durumunu belirleyecek” dedi.

Bir önceki yazımız olan Sgk işyeri sorgulama sayfası başlıklı makalemizde ssk iş yeri sorgulama, ssk işyeri no sorgulama ve ssk işyeri sicil numarasından adres öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

sosyal fobi calisamamak
Sgk gelir testine itiraz hakkı tanındı makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Sgk gelir testine itiraz hakkı tanındı” için 4 yorum

 1. Serdar diyor ki:

  İşsiz insanlardan resmen para istiyorlar , bunun adı resmen soygun . Kendi halkını soyan ülke olduk .

 2. Özgür ÖDEN diyor ki:

  Bu sistemi kim çıkarttıysa Allah onu bildiği gibi yapsın hakkım haram zıkkım olsun

 3. serkan salas diyor ki:

  ben çalışmıyorum işsizim kendimi zor geçindiriyorum yalnız yasıyorum sabir bir gelirim yok benden 225.72 tl pirim ödememi istiyorlar ben bunu ödeyemem neyapmam gerekiyor canımı alsınlar daha iyi ben her ay saglıgıma okadarmı harcıyorum benden bunu istiyorlar emeklilik saglık içinde istemiyorum ödeyecek maddi durumum yok cevap verin lütfen teşekkür ederm.

 4. ahmet güven diyor ki:

  ben sosyal fobi hastasıyım istesemde çalışamıyorum.bu kanun beni rencide etmiştir nasılitiraz edebilirim.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
ssk-sorgulamalar
Sgk işyeri sorgulama sayfası

Ssk işyeri no sorgulama nasıl yapılıyor ? Sgk işyeri Numarasını Öğrenmeden önce, bu tür işlemlerin en sağlıklı şekilde ve doğru...

Kapat