Haber

Sgk 5502 sms bilgilendirme servisi hakkında tüm bilgiler


Değerli SGK.NET kullanıcıları. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 01.01.2013 tarihinden itibaren herkesin yararına sunulan sms bilgilendirme servislerini tüm cep telefonları operatörlerinden her bir sorgulama için 1 tl ödeyerek yapabileceksiniz. Hizmetten yararlanmak için 5502 ye kısa mesaj atarak sorgulama yapabileceksiniz.

5502

Peki bunlarla alakalı bizler neleri sorgulayabileceğiz ?

1- CEP TELEFONUNDAN NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM SORGULAMA

2- SMS İLE DİŞ PROTEZİ HAKKI SORGULAMA

3- FİZİK TEDAVİ HAKKIM VAR MI HİZMETLERDEN YARARLANABİLİR MİYİM SORGULAMA

4- NE ZAMAN GÖZLÜK VE ÇERÇEVE ALABİLİRİM SORGULAMA

5- SMS İLE MUAYENE KATILIM PAYI BORCU SORGULAMA

6- CEPTEN HAK SAHİPLİĞİ SORGULAMA

7- CEPTEN EMEKLİ AYLIĞIM ÖDENİYOR MU SORGULAMA

8-CEPTEN HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

9- CEP TELEFONUNDAN İLK İŞE GİRİŞ TARİHİ SORGULAMA

Ve buna benzer daha bir çok sorgulamayı cep telefonlarınızdan zahmetsizce yapabileceksiniz. Hangi tür sorgulamaları nasıl yapabileceğiniz, SGK.GOV.TR sitesi üzerinden hazırlanan bir PDF dosyası ile detaylı şekilde anlatılmıştır. PDF tarzındaki bu dosyayı dilerseniz aşağıdan indirmeniz mümkündür.

 

TÜM SORGULAMALARI DÖKÜMAN OLARAK İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 4 yüzbin emekli şokta ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK.NET Google Aramaları:

ssk gözlük hakkı sorgulama,sgk gözlük sorgulama,5502 emeklilik ögrenme,mesajla gözlük ssk sorgulama ücretlimi,sms ile gözlük hakkı öğrenme olmuyor,Sosyal Güvenlik Kurumu SMS ile bilgilendirme hizmetinden yararlanmak istemiyorum,ssk sms bilgilendirme
Pazar, 20 Ocak 2013, 22:52


“Sgk 5502 sms bilgilendirme servisi hakkında tüm bilgiler” için 4 cevap

  1. arkadaş gecenin saat 2 sinde de vatandaşa msj gönderilmezki. ayıp denen bişey var.herkez fırladı yataktan kime ne oldu acaba diye.
    hizmet vermeyide bilmiyolar işgüzar yöneticiler…

  2. Mesaj servisi çok iyi olmuş. Ancak 27.04.2013 tarihinde saat 00:13 te bilgilendirme mesajı geldi. İnsanlara bu saatte mesaj atılması güzel birşey değil. Acil durumlar için telefonu kapatma lüksümüz yok ne yazık ki. Ama bu uyumuyoruz demek değil tabii. Buna dikkat edilirse, yani gece yarısı tanıtım mesajı atılmaz ise çok iyi olur.

  3. ben elit temizlik şirketinde temizli elamanı olarak çalışıyordum sigortamın yatmadıgını ögrendim ve şikayet etmek istiyorum sigortam yatmadıgından dolayı hastaneye gidemedim ailemle görüşmüyoruum tek başıma ayakta kalmaya ugraşıyorum böyle bir rahatsızlıgım var dedim mide kanaması dediler bu kadarlık bilgiye sahibim sigortam olsa hasteneye gidip muanemi olacaktım

  4. ben yeşil kartan sgk ya geçiş yaptım ama ücretli olarak geçmiş fakat ben şu anda işsizim ve mağdurum bundan nasıl faydalanırım ne yapmam gerekli yani ücretsiz faydalanabilmem için bunu öğrenmek ıstıyorum lütfen.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
cepten emeklilik
Cepten Sms ile ne zaman emekli olabilirim sorgulaması

Cep telefonundan sms ( mesaj ) yazarak ne zaman emekli olabilirim sorgulaması nasıl yapılıyor ? Emeklilik sorgulama işlemlerini artık cep...

Kapat