Kıdem tazminatı alabilir yazısı hakkında bilgiler

Kıdem tazminatı alabilir yazısı / yazısını almak için dilekçe örneği hakkında bilgiler

Kıdem tazminatı alma şartları konumuzda belirttiğimiz üzere 3600 gün ve 15 yıl sigortalılık sürenizi doldurdu iseniz, en son çalıştığınız iş yerinden kıdem tazminatlarını alabilirsiniz.

Bunun için SGK Müdürlüklerine başvurarak kıdem tazminatı alabilir yazısını alacaksınız. Bu yazıyı işyeri sizi işten çıkarmadan yapmak zorundasınız. Bunun için bir dilekçe ile SGK müdürlüğüne başvurun. Bunun için işvereninize SGK dan aldığınız bu yazıyı noter kanalı ile ibra edin. Ama asla yazıyı sonra alırım düşüncesi ile çıkış işlemini kesinlikle gerçekleştirmeyin. Önce Kıdem tazminatı alabilir yazısını alın noter kanalı ile ibra ettirdikten sonra çıkışınızı verdirin.

Peki Sgk Müdürlü’güne nasıl bir dilekçe yazmalıyım ? Dilekçe Örneği

……….. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/………….. Merkezi’ne 

Kurumunuzda ……………… sigorta sicil numarası ve ……………TC Kimlik Numarası ile işlem görmekteyim. 1475 sayılı İş Kanununun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (5) numaralı bendi gereği, dilekçe tarihi olan ……../…/2011 tarihi itibariyle, 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün prim ödeme süresinin bulunduğuna ilişkin bir yazının tarafıma verilmesini arz ederim.

 

Yazdıktan sonra İmza ve tarih atın.

Bu konu hakkında sormak istediklerinizi, yine bu konu altından bizlere iletebilirsiniz.

Saygılar

SGK.NET

 

Bir önceki yazımız olan İlk işe giriş tarihimi nasıl öğrenebilirim ? başlıklı makalemizde ilk sigorta başlangıç tarihi sorgulama, ilk sigorta girişimi nasıl sorgularım öğrenebilirim ve şifresiz sigorta başlangıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kıdem tazminatı alabilir yazısı hakkında bilgiler sgk kıdem tazminatı alabilir yazısı,KIDEM TAZMİNATI ALABİLİR YAZISI,kıdem tazminatı alabilir yazısı örneği,tazminat alabilir yazısı,kıdem tazminatı için noterden yazı makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


Kıdem tazminatı alabilir yazısı hakkında bilgiler makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Kıdem tazminatı alabilir yazısı hakkında bilgiler” için 21 yorum

  1. soner diyor ki:

    sigorta girişim 01.03.2000 tarihi şuanda 3700 gün sigorta pirimim var 15 yılda sigortalı olarak gözüküyorum ama bu koşullarda neden işten çıktığım zaman tazminat alamıyorum.tazminatımı almanın başka bi yolu var mı yeni bi yasa çıkarmı?

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.