İlk işe giriş tarihimi nasıl öğrenebilirim ?

İlk Sigorta başlangıç tarihini sorgulama öğrenme nasıl öğrenilir ?

İlk sigorta girişi, emeklilik tarihlerinizin hesaplanması ve Ne Zaman Emekli Olurum sorularınıza daha net cevap alabilmeniz için önemlidir. Çok eski tarihlerde işe girmiş kişiler eskiden Sgk İl Müdürlükleri binasına gidip kimliğini vererek bunu çok rahat öğrenebiliyorlardı. Tabiki o zamana göre bu işlem rahat sayılıyordu.

Şimdi daha rahat bir yöntem var sevgili SGK.NET kulanıcıları. Bunun için bilgisayarınızın başına geçiyorsunuz ve hemen aşağıdaki linke tıklıyorsunuz.

İLK SİGORTA GİRİŞ TARİHİMİ SORGULAMA LİNKİ

Buraya tıkladıktan sonra aşağıdaki resimden de görüleceği üzere sırasıyla

Tc kimlik no

Nüfus İl ( Seçiniz ) kimlikte nüfusa bağlı bulunan il hemen kimliklerinizin arkasında yazmaktadır.

Daha sonra Cilt No ve

Doğum Yılını seçtikten sonra Güvenlik kodunu yazacaksınız ve sorgula diyeceksiniz. Bu sorgulamada sizin isminizle hoş geldiniz yazısı çıktıktan sonra Menüden Hizmet sorgulamaya bakarak ilk işe giriş tarihinizi öğrenmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Doğum borçlanması dilekçe formu örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk işe giriş tarihimi nasıl öğrenebilirim ? sigorta başlangıç tarihimi nasıl öğrenebilirim,sigortam ne zaman basladi,işe giriş tarihimi nasıl öğrenebilirim,ilk işe giriş tarihimi nasıl öğrenebilirim,ssk başlangıç tarihini nasıl öğrenebilirim makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


İlk işe giriş tarihimi nasıl öğrenebilirim ? makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“İlk işe giriş tarihimi nasıl öğrenebilirim ?” için 102 yorum

  1. Ersin Erçıkan diyor ki:

    ilk işe giriş tarihimi öğrenemiyoruz.formu dolduruyorum herşeyi yapıyorum bilgi sorgula yapıyorum ama bir türlü göremiyorum

  2. kadir gün diyor ki:

    ilk işe giriş tarihim elimdeki sigorta kartında ve sgk mesaj bilgilendirme servisi sorgulamamda;da 15-11-2000 yazıyor (doğum tarihim 1974) ancak hizmet dökümü bilgilerimi istediğimde ilk girdiğim işyerinin tarihi( dönem 2001/2…. işe giriş 12/6/ işten çıkış 15/7 görünüyor emeklilik için hesap yapmak istediğimde hangi tarihi baz almalıyım.askerlik ödemesi yapmak istiyorum,bu cevap benim için önemlidir teşekkür ediyorum.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.