Gss Gelir Testini Kimler yaptırmalı kimler yaptıracak ?

Gelir Testini Kim Yapacak Gelir testi başvurusu nereye yapılır ?

Gelir testi ve tespiti işlemleri, genel sağlık sigortalısının, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı ikametgâhının bulunduğu il veya ilçe idarî sınırları içerisindeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından yürütülecek ve kişinin aylık gelirinin tespitini vakıf mütevelli heyeti yapacaktır.

Gelir Testi İçin Başvuru Şekli ve Yeri:

Gelir testi yapılması için başvuracak kişiler, gelir tespitine esas teşkil edecek göstergeleri içeren başvuru formu ile müracaat edecekler. Ancak, başvuru işleminin kanunî temsilciler tarafından yapılması hâlinde mahkemeden alınmış karar örneği, vekil tarafından başvuru yapılması hâlinde vekâletname örneği başvuru formuna eklenecek. Aynı aileden birden fazla kişinin gelir testine tâbi tutulacak kişi olması hâlinde aynı form ile başvuru yapılacak. Başvuru, kişinin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı ikametgâhının bulunduğu il veya ilçe idarî sınırları içindeki vakfa yapılacak.

Gelir testi için başvuru yapılacak sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının adres ve diğer iletişim bilgilerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın “http://www.aile.gov.tr” veya “http://www.sydgm.gov.tr/tr/vakif” web adresinden erişilebilecektir.

Bir önceki yazımız olan Gss kapsamı 60 a-1 kapsamında sigortalılar hakkında bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Gss Gelir Testini Kimler yaptırmalı kimler yaptıracak ? makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
sgk
Gss kapsamı 60 a-1 kapsamında sigortalılar hakkında bilgiler

Gss kapsamı 60 a-1 kapsamında sigortalılar ne demek ? Genel Sağlık Sigortası 5510 sayılı Kanunun 60 ve 61. maddesinde düzenlenmiş...

Kapat