Gelir testi yaptırmayanlar ne olacak ne kadar ceza ödeyecekler

Gelir Testi uygulaması çıktığında son süre olarak sizlere 29 02 2012 mesai bitimine kadar il ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerektiği basın ve tv yolu ile duyrulmuştu. Bu tarihe kadar Gelir testi yaptırmayanların durumu ne olacak ? SGK.NET Gelir Testi Yaptırmayanlara Ne Olacak? Vatandaşlar; Gelir testi yaptırmayanlar müjdeli bir haber bekliyorlardı ama gelen haberler hiçte müjdeli değil sevgili SGK.NET misafirleri... Gündemi sizin yerinize takip etiyoruz ve sizlere güncel bilgileri sunuyoruz. Şu andaki duruma göre gelir testi yaptırmayan vatantaşlar için, A-Aylık kazançları asgari ücretin iki katı sayılacak, B-Aylık geliri asgari ücretin iki katı olanlar için sgk ya ödenecek pirim üzerinden yani 213 tl aylık pirim ödeyecekler. Önümüzdeki günlerde bu durum ile ilgili bir gelişme olursa yine sitemiz üzerinden sizlere duyuru yapılacaktır. SGK.NETYorum Gönder

 1. Kadir diyor ki:

  Ben denizciyim 7 aydır denizdeyim. Gelir bildirimini işe gitmeden önce yaptırmıştım. Ev kirası fazla geldiği için abimin yanında kalıyordum. Abimin geliri yüksek olduğu için bana genel sigortanın aylık belirlediği ücret 106 TL. Çalıştığım şirket sigortamı 2 ay geç yaptı. Eve döndüğümde sigortasız çalıştığım her ay için 106 TL ve ödemediğim için bunun faizi gelmiş. Bu nasıl sigorta anlayışı muayene olamadım. Bide üstüne borçluyum. Bunalıma soktunuz beni 1 depo benzin alıp meclisin önünde yakacağım kendimi.

  1. ahmet demirel diyor ki:

   2012 senesinde universitede okumaya hak kazandim. Ve o zamandan beri ogrenciyim. Ve gelir testini taptiramadim. Yani bir ogrenci olarak benmde gelirim yine asgari ucretin iki kati olarakmi hesaplanacak. Eger oyleyse buyursunlar cezayi alabiliyorlarsa alsinlar. Adima ve bana ait hic bisey yok. Boyle bir sacmalik ne duydum nede gordum?

   1. ali özdemir diyor ki:

    yeni dogan cocuga verilen yardılar nelerdir yardımcı olurmusunuz tşk

    Etiketleri :