Çocuğum Hangi Liseye Gidecek?

Öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği çocuğum hang liseye gidecek konusu 2015 TEOG Nakil Sonuçlarının açıklaması ile netlik kazandı. Geçtiğimzi günlerde açıklanan ve Yerleştirmeye esas nakil süreci 7 Eylül itibarıyla sona erecek olan TEOG SONUÇLARI'nı aşağıdaki linkimiz vasıtası ile öğrenenebilirsiniz.

TEOG NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yerleştirmeye esas nakil sonucunda halen okullarda yaklaşık 230 bin  boş kontenjan mevcut olduğu kaydedilen açıklamada, nakil ve yerleştirme  sonuçlarının "www.meb.gov.tr" adresinde ilan edildiği vurgulandı. 

Birinci yerleştirmeye esas nakilde başvuru yapan öğrenci sayısının 434  bin 615 olduğu, daha önceden tercihleri arasında örgün ortaöğretim kurumuna  yerleşmiş olanlardan yer değişikliği gerçekleşen öğrenci sayısının 80 bin 154,  ilk yerleştirmede tercihlerinden birine yerleşemediği için açık öğretime  kaydedilen öğrencilerden nakil başvurusu yapıp yerleşen öğrenci sayınının da 20  bin 858 olduğu belirtildi. 
 
İkinci dönem nakil başvuruları 24-28 Ağustos'ta alınacak, sonuçları  ise 31 Ağustos'ta duyurulacak. Üçüncü dönem nakil başvuruları ise 31 Ağustos-4  Eylül tarihlerinde yapılacak, sonuçları 7 Eylül'de açıklanacak. 
 
  Öğrenciler, bu süreler içerisinde yerleştirmeye esas nakil başvurusu  için boş kontenjan şartı aranmaksızın 3 tercih yapacak ve tercihlerini herhangi  bir ortaokul müdürlüğünden, boş kontenjan şartı aramaksızın yapıp  onaylatabilecek. Yerleştirmeye esas nakil süreci 7 Eylül itibarıyla sona erecek. Yorum Gönder

Etiketleri :