Bağkurlunun Ssk ya geçmesi ve Ssk Sgk dan emekli olması hakkında bilgiler

Yeni değişen yasaya göre Bağkurlu olupta ssk dan emekli olacaklar için daha doğrusu emekli olmayı SGK SSK üzerinden yapmak isteyenler için şöyle bir durum söz konusu. Eğer illa ben SSK’dan emekli olayım diye düşünüyorsanız şunları yapmanız gerekiyor.

Kurum değişikliklerinde, örneğin Bağkur’dan SSK ya geçiş sürecinde,

Kendi işyerinizde sigortalı olamayacağınızdan dolayı dilerseniz yeni kanunlara göre başka bir yerden sigortalı olarak gözüktüğünüzde ( tam 30 gün olmak zorunda ve boşluk olmamalı ) otomatik olarak sistem sizi SSK’lı yapıyor.

Bu durumda son 3,5 yıl gibi bir süre zarfını en son geçirdiğiniz kurumdan emekli olabileceksiniz. SSK Kurumun’dan olacağınız emekliliklerde yaşın biraz daha erkene çekildiğini unutmamak lazım. Yani SSK’dan daha kısa sürede emekli olabilirsiniz.

 

Bu konu hakkındaki tüm sorularınızı cevaplandırabiliriz. Lütfen konumuza yorumyaparak sorularınızı bizlere gönderiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 3600 günden emekli maaşı ne kadar ? başlıklı makalemizde 3600 günden emekli maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bağkurlunun Ssk ya geçmesi ve Ssk Sgk dan emekli olması hakkında bilgiler BAĞKURDAN SSK YA GEÇİŞ,bagkurdan ssk ya nasıl geçilir,bağkurdan sigortaya nasıl geçilir,bağkurdan ssk ya geçip emekli olma şartları,bağkurdan sigortaya geçiş makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


Bağkurlunun Ssk ya geçmesi ve Ssk Sgk dan emekli olması hakkında bilgiler makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Bağkurlunun Ssk ya geçmesi ve Ssk Sgk dan emekli olması hakkında bilgiler” için 124 yorum

 1. Adem diyor ki:

  1999 Aralık SSK girişim var 2215 gün
  Daha sonra Bağ-Kur’a geçtim 1850 gün halen BAGKUR luyum SSK emekli olmak için ne zaman SSK geçmem gerekir
  Askerliğimi 2000 senedinde 18 ay yaptım

 2. murat türkmen diyor ki:

  21 04 1975 dogumluyum hala bagkurluyum ssk ya gecmek iştiyorum bunun için mekanımı kapatmak zorunda deyilim heralde yeni kanuna göre hem dükkanım acık kalacak ama sigorta ödüyeceyim anladıgım kadar bunun için ne yapmam lazım??sgk ya gitip birişlem yapıcammı yoksa ssklı bir iş yeri bulup ordanmı gözükücem teşekkürler

 3. hasan aslan diyor ki:

  01.01.1960 dogumlu , 1984 bağkur girişliyim 2000 yılına kadar 3620 günüm var. 2014-2015 yılları içinde 12 aylık ssk günüm var , 610 gün askerligim var. ssk dan emekli olabilmek için kaç yaşında olabilirim ? kaç yıl daha ssk günü olursa olabilirim ? askerliği nasıl saydırabilirim ve ne zaman saydırmalıyım?

 4. Songül Atıkara diyor ki:

  Kendi adıma işyerim var. Ancak sgk dan emekli olmak için başkası adına kayıtlı bir işyerinde sgk lı oldum. bağkuru durdurdum. 3,5 yıl sgk olma koşulumu tamamladım ve emekliliğe hak kazandım. Henüz sgk çıkışım verilmedi. Ben sgk dan emekli olmak istiyorum ancak kendi adıma da işyerim var. sgk çıkışımı yaptığım an beni tekrar otomatik olarak bağkura alırlar mı ? Bu durumun olmaması için ne yapmalıyım.

  Teşekkürler…

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.