Bağkurlunun Ssk ya geçmesi ve Ssk Sgk dan emekli olması hakkında bilgiler

Yeni değişen yasaya göre Bağkurlu olupta ssk dan emekli olacaklar için daha doğrusu emekli olmayı SGK SSK üzerinden yapmak isteyenler için şöyle bir durum söz konusu. Eğer illa ben SSK’dan emekli olayım diye düşünüyorsanız şunları yapmanız gerekiyor.

Kurum değişikliklerinde, örneğin Bağkur’dan SSK ya geçiş sürecinde,

Kendi işyerinizde sigortalı olamayacağınızdan dolayı dilerseniz yeni kanunlara göre başka bir yerden sigortalı olarak gözüktüğünüzde ( tam 30 gün olmak zorunda ve boşluk olmamalı ) otomatik olarak sistem sizi SSK’lı yapıyor.

Bu durumda son 3,5 yıl gibi bir süre zarfını en son geçirdiğiniz kurumdan emekli olabileceksiniz. SSK Kurumun’dan olacağınız emekliliklerde yaşın biraz daha erkene çekildiğini unutmamak lazım. Yani SSK’dan daha kısa sürede emekli olabilirsiniz.

 

Bu konu hakkındaki tüm sorularınızı cevaplandırabiliriz. Lütfen konumuza yorumyaparak sorularınızı bizlere gönderiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 3600 günden emekli maaşı ne kadar ? başlıklı makalemizde 3600 günden emekli maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bağkurlunun Ssk ya geçmesi ve Ssk Sgk dan emekli olması hakkında bilgiler BAĞKURDAN SSK YA GEÇİŞ,bagkurdan ssk ya nasıl geçilir,bağkurdan sigortaya nasıl geçilir,bağkurdan ssk ya geçip emekli olma şartları,bağkurdan ssk ya geçiş emekli olma şartları makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


Bağkurlunun Ssk ya geçmesi ve Ssk Sgk dan emekli olması hakkında bilgiler makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Bağkurlunun Ssk ya geçmesi ve Ssk Sgk dan emekli olması hakkında bilgiler” için 121 yorum

  1. Songül Atıkara diyor ki:

    Kendi adıma işyerim var. Ancak sgk dan emekli olmak için başkası adına kayıtlı bir işyerinde sgk lı oldum. bağkuru durdurdum. 3,5 yıl sgk olma koşulumu tamamladım ve emekliliğe hak kazandım. Henüz sgk çıkışım verilmedi. Ben sgk dan emekli olmak istiyorum ancak kendi adıma da işyerim var. sgk çıkışımı yaptığım an beni tekrar otomatik olarak bağkura alırlar mı ? Bu durumun olmaması için ne yapmalıyım.

    Teşekkürler…

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.