Haber

Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorarız ?


Ali Tezele soru sor sorulan soruları ve cevapları nasıl bulabiliriz ?

Sosyal güvenlik müşaviri ve araştırmalar sonucunda halkın büyük bir kesiminin Skg ve Sosyal güvenlik hususunda güvendiği kişilerin başında geliyor ali tezel. Ali Tezel’le soru sorabileceğiniz bir kaç adres vermek istiyorum sizlere.

ALİ TEZEL RESMİ SİTESİ lİNKİ ÜZERİNDEN

Ankara

İzmir

Bursa

Antalya

Denizli

Aydın şehirlerinde açılmış olan merkezlere telefonları aracılığı ile yada email aracılığı ile sorularınızı yöneltebilirsiniz. Yukarıdan verdiğimiz linki lütfen takip ediniz.

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku konularında,
Emeklilik zamanınız,
Emekli aylıklarınız,
İş kazası ve meslek hastalığı soru ve sorunlarınız,
Asgari işçilik hesaplamalarınız,
İhale konusu işlerde dosya incelemeleriniz,
İş ve işyeri danışmanlık ihtiyaçlarınız,
İnsan kaynakları planlama istekleriniz,
Sosyal Güvenlik Eğitim talepleriniz,
İşyeri eğitim ve bilgilendirme istekleriniz,
Konularında soru ve sorunlarınıza ücret karşılığı profesyonelce cevap verilir, çözüm getirilir

 

 

Bir önceki yazımız olan Doğum İzni Kaç Gündür ( Kadınlarda doğum izni hakkında bilinmesi gerekenler ) başlıklı makalemizde 2012 doğum izni ve doğum izni kaç gün olarak verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

ali tezele soru sormak istiyorum,Ali Tezel Soru Sormak İstiyorum,ali tezele nasıl soru sorabilirim,ali tezele soralım,sgk soru sormak istiyorum,sgk ile ilgili kime soru sorabilirim,ali tezel\e soru sormak istiyorum,sgk ya soru sormak istiyorum,ALİ TEZEL SORU SORMA,ali tezel 2014
Salı, 07 Ağustos 2012, 01:53


“Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorarız ?” için 130 cevap

 1. s.a ali bey annem 1990 da sigorta girişivar 48 gün ssk pirimi var 2 senede bakuru var şu anda ssk pirimi tekrar devam ediyor toplam 570 günü var şuanda 55 yaşında nasıl ve nezaman emekli olabilir sorumu cevaplarsanız size çok teşekür ederim.

 2. 14.12.1967 doğumluyum. 1986 tarihinde sigorta numarası var pirim yok siğorta pirim 1995de başlıyor. Akserlik borçlanmasını yaparsak faydası olur mu?

 3. ALİ BEY BENİM BİR RİCAM OLCAK SELAM BEN 1985 12 AYINDA SİGORTA GİRİŞİM VAR ŞU ANDA ASKERLİK BORCLANMASI YAPARSAM4150 GÜNE TEKABUL EDİYOR BENDEN İSTENEN PİRİM 5300 BENİM NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM BİRDE YENİ CIKICAK YASADAN YARARLANMAM SÖZ KONUSUMU BANA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM TESEKKÜRLER

 4. ben bir şirkette calisiyordum bizden h
  abersiz bizi çıkartıp başka firmaya giriş yaptılar ama bize
  tanzimat vermeden calistiriyorlar ne yapmamız lazım

 5. Merhaba Ali Bey,
  Ben Emekli sandığı emeklisi bir öğretmenim.2010 yılında boşandım. 1992 ‘ de SSK emeklisi olarak vefat eden babamın yetim maaşını alabilmek için SGK ‘ya baş vurdum, red cevabı geldi. Ancak, Yargıtay 21. Hukuk Dairesinin 29.03.2011 gün ve 2010/1954 Esas, 2011/2938 kararında ” Her uyuşmazlığın dayandığı işlem veya olayların meydana geldikleri tarihte yürürlükte olan yasal kurallara göre çözümlenmesi ve kız çocuklarına, SSK mevzuatına göre yetim aylığı bağlanabilmesi için SSK-Bağkur-Emekli sandığı kapsamından (k e n d i ç a l ı ş m a l a r ı n d a n dolayı o l s u n veya o l m a s ı n ) gelir veya aylık almama şartının ilk olarak 06.08.2003 ‘de SSK mevzuatına getirildiğini belirterek,bu hükmün ancak 06.08.2003 den sonraki olaylara uygulanabileceği hakkındaki kararından yararlanarak dava açsam , kazanma şansım olabilir mi? Biraz uzun olduğu için özür dilerim. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar.

 6. Selam, ablam eşini kaybedelim 7 yıl oldu. Eşinin maaşını almakta ama babamdanda maaş bağlanması içi emekli sandığına baş vurduğunda aynı kurum olduğundan bağlanmadı. Fakat bugün gazetede okuduğu habere göre 2012yılında Yargıtay’ın bir karaı ile birisine bu şekilde maaş bağlanmış. Bunu emsal gösterip aynı haktan yararlanabilirmiyiz? Ve bunun için ne yapabiliriz. Bilgilerini. İçin teşkkür ederim. Evi yok ve çok ihtiyacı var yardımcı olursanız seviniri.

 7. 18 Haziran 1999 işe giriş tarihim 15 yıldır çalışıyorum.%45 özürlüyüm Pirim sayım 5200 şu anda çalışmaya devam ediyorum pirim yatıkca etikce emekli maaşmda düşme olur mu(ne zaman emekli olabilirm) teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
ev ipotek
Eşten Habersiz ev satılır mı ipotek verilir mi ?

Ankara 11. Aile Mahkemesi, evini eşinin rızası olmadan “ipotek” ettirip, borç para alanları yakından ilgilendiren örnek bir karara imza attı....

Kapat