2013 Kıdem Tazminatı Tavanı hakkında bilgiler

Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 29/5/2012 Tarihli ve 2012/1 Sayılı Kararı” ile memur maaş katsayıları yeniden belirlenmiş ve 1 Haziran 2012 tarihli resmi gazetede yayınlanmıştı.

Bu kararın 4. maddesine göre 2013 yılına ilişkin memur maaşları belirlendi.

Devlet memurlarının maaş katsayılarına bağlı olarak belirlenen kıdem tazminatı tavanı ve bazı hesaplama parametreleri de 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, aşağıdaki tablolarda belirtilen şekilde güncellendi:

2013 kidem tazminati

Önemli Notlar:

* 03.01.2013 tarihli Mali ve Sosyal Haklar konulu Genelge ile memur maaşlarına yapılan enflasyon zammının ardından 1. Dönem parametrelerinde gerçekleşen değişiklikler, yukarıdaki tabloya yansıtılarak güncellenmiştir.

 

 

Bir önceki yazımız olan 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla Bordro Parametreleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK.NET Google Aramaları:

sgk tavan 2015
2013 Kıdem Tazminatı Tavanı hakkında bilgiler makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“2013 Kıdem Tazminatı Tavanı hakkında bilgiler” için 1 yorum

  1. sedat şirin diyor ki:

    merhaba ben size daha öncede yazmıştım verdiğiniz bilgi çok işimize yaradı öncelikle ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum,şuan sizden tekrar yardım rica ediyorum eşim çalıştığı özel sektördeki iş yerinden 1475 sayılı iş kanununun 14.maddesine istinaden işten ayrıldı iş vereninden ayrılma dilekçesinde kıdem tazminatını ve içerde kalmış haklarını talep etti , işveren uzun bir cebelleşmeden sonra bizim haklarımızı ödemekten başka yolu olmadığını ve bu konuda yasal haklarımızın olduğunu anlayınca ödemeyi banka aracılığıyla eşime yaptı, işverenin avkatı bizi ofisine çağırıyor hakkınızı ödedik imzalamanız gereken evraklar var diyor! sizden bize rehber olmanızı istediğim ne tür evraklar imzalıyacaz o evraklarda neye dikkat etmeliyiz?? ve bize ödenen kıdem tazminatı ve içerdeki haklarımız karşılığı olan parayı vergi dairesine bildirmemiz gerekiyormu? veya onların bildirmesi gerekiyormu?? burda bizim yasal olarak yapmamız gereken nedir??

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
bordro
1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla Bordro Parametreleri

Personel ve İK servislerinde çalışan değerli meslektaşlarımıza kolay ulaşabilmeleri için 01.01.2013-30.06.2013 tarihleri arasında bordrolarda yapılacak değişiklikleri tablo olarak veriyoruz. Çalışanlara,...

Kapat