2012 işsizlik maaşı başvuru formu, süresi şartları hakkında bilinmesi gerekenler

İşsizlik maaşı başvuru formu nedir nederen temin edilir ?

Maaşı almak için dilerseniz https://www.turkiye.gov.tr/issizlik-odenegi-basvurusu adresinden online şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Onun haricinde işveren tarafından işten çıkartıldığınızda tarafınıza verilecek olan işten çıkış belgesiyle birlikte İşkur Müdürlükleri sizleri yönlendirecektir. Ekstradan bir belge yapa işlem yapmanıza gerek yoktur.Bu belgenin ismi ise ( İAB ) dir.

İşsizlik maaşını alma süresi nedir ? Kaç gün içinde başvuru yapmam gerekir ? Başvuru Şartları Nelerdir ?

İşsizlik sigortasından yararlanabilmek için son ayrıldığınız (SSK’lı göründüğünüz) işyerinden son 3 yıl için 600 prim gün ödenmiş olması ve son 120 gün kesintisiz çalışmış olmanız gerekir. Ayrıca ayrılış nedeninizin (sizin için bu sorun değil) yasada belirtilen şartları karşılaması, işvereninizin işten ayrılışınızdan itibaren 15 , sizin en geç 30 gün içerisinde bağlı olduğunuz İŞKUR Müdürlüğü’ne İşten Ayrılma Belgesi (İAB) ile başvurmanız gerekir.

Dileyen arkadaşlarımız daha önceden sitemiz üzerinden açmış olduğumuz İŞSİZLİK MAAŞI HESAPLAMA tablosuna bakarak ne kadar işsizlik ücreti alabileceklerinide öğrenebilirler.

 

Bir önceki yazımız olan 2012 İşsizlik Maaşı Parası Hesaplama hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK.NET Google Aramaları:

işsizlik maaşı başvurusu kaç günde sonuçlanır,işsizlik maaşı başvuru süresi,issizlik maasina nezaman basvurulur,işkur işsizlik ödeneği müracaat süresi,işsizlik maaşı başvuru formu,işsizlik maaşı başvurusu ne zaman sonuçlanır,işsizlik maaşı elektronik başvuru,işsizlik maaşı kaydı,işsizlik sigortası türkiye gov tr den nasıl başvurulur
2012 işsizlik maaşı başvuru formu, süresi şartları hakkında bilinmesi gerekenler makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“2012 işsizlik maaşı başvuru formu, süresi şartları hakkında bilinmesi gerekenler” için 12 yorum

 1. BEN MUSTAFA diyor ki:

  SLM BEN DE CALIŞTIGIM İŞKUR BÜNYESİNDE 500 GÜNÜM VAR AMA İŞSİZLİK MAAŞI ALAMIYORUM

 2. saliha diyor ki:

  merhaba bn 1 yıl 10 aydır çalışiyorum iş yeri kendisi çıkartmıyo tazminat vermem diyo yıllık izin mesai de vermiyo mide kanaması geçirdim aaynı günlerde taş düşürdüm izin vermediler 4 gün beklettiler öyle sonra izinsiz olarak gittiM 5 gün rapor aldım bu sefer de iş yerinde huzursuzum ccıksam maaş albilirmiyim

 3. soner ayhan diyor ki:

  memurluktan çıkarıldım 6 aydır işsizim işsizlik maaşı bağlana bilirmi

 4. ADEM SOGAN diyor ki:

  4aydan beri işsisim cıkarıldım 4aydan beri boşum işsizlik maşını baglanmasını rıca ediyorum taki bir iş bulanadenk

 5. nihat diyor ki:

  slm bende 683 gun odenen prım gun var ocak 3 te işsizlık mamaşına kayıt oldum maaşımın ne kadar olacağını bılemıyorum gereklı bılgı verırsenız teşekkkur ederım

 6. savaş nuray diyor ki:

  işsizlik maaşi baaşvurursu ve işsizlık sıgortası başvurusu

 7. Ahmet Eyüpoğşı diyor ki:

  1985-86-87 Yıllarında İŞ VE İŞÇİ BULMA (Şirket iş bulmayla mukavele yapmıştı)kanalıyla bir Suudi Arabistan şirketinde çalışmak üzere adı geçen ülkeye gittim döneriken malesef hiç bir belge almadan döndüm.Şimdi ise emekli olmak için o günlere ihtiyacım var.Sizlerden ricam Yurt dışı borçlanma yapabilirmiyim yapabilirisem ne gibi işlemler gerekli.Eğer ilgilenirseniz minnettar kalacağım. Sonsuz Teşekkürler.

 8. Erdal diyor ki:

  Merhaba,
  İşyerimizin mahkeme kararı ile iflası verildi yanlız son ssk ödememiz 8.ayda yapıldı yani 4 ekimde mahkeme iflası verdi geride kalan 2 ay prim ödemesi yapılmadı fakat bu süreçte aktif olarak çalıştım iflas kararı ile birlikte ssk çıkışlarımız yapılamadı bundan dolayı gerekçeli bir karar olmasına rağmen işsizlik maaşımı 2 aydır alamıyorum bu durumda ne yapmalıyım resmi gazetede yayınlanan iflas ilanı götürmeme rağmen olmadığı iletildi mağdurum desteğinizi arz ederim.

 9. arzu diyor ki:

  bir iş yerinde 1.5 yıldır çalışmaktayım bazı nedenlerden dolayı işten ayrılmak zorundayım işsizlik maaşı almAM için şirketin beni çıkarması gerekiyor biliyorum ancak bana müdürüm dediki işkur tazminaat belgesside istiyor ben tazminat almayacağım bu yüzden alamazmıyım işsizlik maaşını.

 10. aynur diyor ki:

  11 yıldır çalıştığım iş yerinden temmuz ayında iş çıkışım oldu, 2 ay işsizlik maaşı aldım. eylül ayında aynı iş yerinde işe başladım, 3 ay sonra işten ayrılacağım. işsizlik maaşı alabiliyormuyum. teşekkür ediyorum..

 11. mecbure taşar diyor ki:

  eşim 2007 nisan ayında işsizlik maaşı almaya başladı 6 ay aldı sonra 2008 kasım ayında tekrar aynı şirkette başladı arada boş kalan sürede hiç bir yerde sigortalı çalışmadı sonra 2010 mayıs ayında tekrar çıkarıldı bu sefer işsizlik alamadı ama yine başka yerde sigortalı çalışmadı sonra 2010 aralık 21 de tekrar işbaşı yaptı şu an devam ediyor şu an 2012 ağustos ayında tekrar çıkarılacak acaba işsizlk maaşını hak ediyormu

 12. veysel sağın diyor ki:

  van ercite deprem dolayısıyla işkurdan calışıldım 9 ay sonrada cıkarıldım yedinci ayın otuzunda buyana boşum işsizlik maaşının bağlanmasını rıca ediyorum taki bir iş bulanadenk

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
issizlik-maasi-nedir
2012 İşsizlik Maaşı Parası Hesaplama hakkında bilinmesi gerekenler

İşsizlik Maaşı hesaplama 2012 İşsizlik maaşı nasıl hesaplanıyor ? Ne kadar işsizlik maaşı alacağım ? Öncelikle herkese merhabalar sevgili SGK...

Kapat