15 yıl 3600 günü dolduranlar kıdem ihbar tazminatını alabiliyor mu ?

2012 kıdem ihbar tazminatı yasası ne zaman çıkacak ? Ne zaman yürürlüğe girecek ?

Değerli okurumuz ve ziyaretçimiz Sayın TUNCAY Bey’in yorumunu hiç bir satırına dokunmadan bu konuyla alakalı sizlere yol göstermesi açısından aynen yayınlama kararı aldık. Değerli katılımlarından dolayı Tuncay Bey’e sonsuz teşekkür ediyoruz. Kişisel çabalarımızla oluşturtuğumuz sitemizde değerli ve akla yatkın görüşlerini esirgemeyen tüm kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz.

SGK.NET

YENİ yasa tahminimce 1 ocak-2013 gibi yürürlüğe girecektir,Hükümet şimdi bir nabız yoklaması yapıp vatandaşın yorumunu alıyor,Şimdi devletin ve işverenin bu işten karı çok büyük,işveren tazminatın yarısını ödücek,devletin karı ise kazanılmış tazminatlardan % 15-35 arası her tazminat çekişinde maliye vergi kesecek vergi karı bile çok büyük bi rakam,tazminatları bireysel fonda olanda bir kar edeceğini sanmıyorum,Bireysel emeklilik fon şirketleride ne kadar güvenli olur okadarınıda siz düşünün artık..

Gelelim yorumuma,

benim size tavsiyelerim, kanun yasalaşmadan,

1…15 yıl ve 3600 prim gününü doldurdu iseniz yasa çıkmadan SGK dan kıdem tazminatı alabilir yazısını almanız. (Ben Aldım) şayet durumunuz iyi ise çalışmaya fazla ihtiyacım yok paramı kurtarıyım dersenizde hemen istifa edip tazminatınızı kurtarmanızdır,(yasa çıkınca tazminatınızın yarısı eriyebilir,geriye dönük kazanılmış haklara bi zararı olup olmayacağı belli bile değil)
2..Bayanlar için şayet çalıştığınız yerde 5-10 yıllık bir çalışmanız varsa ve şimdi yasa çıkmadan önce yeni evlenmişseniz 1 yıl geçmemişse size tavsiyem sgk kanunundaki ‘Bayanlara evlilikleri nedeniyle ayrılıp kıdem tazminatı alma hakkı’ hükmünü kullanmanız ve paranızı alıp gerekirse istifa edin çünkü 15 yıl ve 3600 prim gününü doldurmadan bu kanun yürürlüğe girerse alamazsınız alsanızda zararınız %15-35 arası vergi kesintisiyle ozaman dahada çok olur.

Bir önceki yazımız olan Askerlik Borçlanması sigortalılık tarihini öne çeker mi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

15 yıl 3600 günü dolduranlar kıdem ihbar tazminatını alabiliyor mu ? kıdem tazminatı ne zaman yürürlüğe girecek,yeni tazminat yasası ne zaman yürürlüğe girecek,madiyatan dolayı işten cıkmadan kıdem tazminatını alabilirmi,ssk prim günü dolduranlarda ihbar tazminatı,sgk 3600 kanunu makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


15 yıl 3600 günü dolduranlar kıdem ihbar tazminatını alabiliyor mu ? makalesi Ana Sayfa, Ssk Haber kategorisinde yayınlanmaktadır.

“15 yıl 3600 günü dolduranlar kıdem ihbar tazminatını alabiliyor mu ?” için 23 yorum

  1. ŞABAN TUĞRAL diyor ki:

    merhabalar 1987 yılından bu yana sgk lıyım ve 06,08,2010 yılından beri özel bir tekstil firmasında çalışmaktayım ve kendi isteğimle işten ayrılmak istiyorum 3600 kanunun dan yararlanıp tüm haklarımı alabilirimiyim saygılarımla

  2. kaan kara diyor ki:

    merhabalar öncelikle bizleri aydınlattıgınız için çok tşkr ederimben 06,06,1998 sigorta girişliyim sadece 2 ay sigortam oldu ve1998in 8.ayında askere gittim 2000 yılında dönünce tekrar bir özel sektörde işe başladım ve halende aynı iş yerinde çalışmaktayım şu an pirim gün sayım 4120 ama iş yeri ile şu sıralar bazı sorunlar yaşıyorum ve ayrılmak istiyorum ama iş verenim tazminatımı ödemeye yanaşmıyor gideceksen istifa et git diyor . duyduma göre 15 yıl 3600den kıdem tazminatımı iş yerinden talep edebiliyormuşum acaba benim şu anki şartlarım 15 yıl 3600edenk geliyormu gidip sgk müdürlügünden yazımı alabilirmiyim dayanacak hal bırakmadılarrartık acele bir cevap yazarsanaz çok sevinirim saygılarımla kolay gelsin.

  3. nilüfer cengiz diyor ki:

    ben aynı işyerinde 17 senedir çalışıyorum.ancak 01.06.1998 sigorta girişim.yani 01.06.2013 tarihinde 15 yılım dolacak.ancak 01.01.2013 tarihinde yürürlüğe girecek yasa ile kıdem tazminatımın miktarı azalacakmı ??

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.