Emeklilere Ev Gençlere Harçlık Geliyor

AKP seçim beyannamsinde bir çok müjdeyi vermeye hazırlanıyor. Emeklilerin hem gelirlerini arttıracak hemde ev sahibi olmasını sağlayacak olan vaatlere göre 65 yaş aylığı 100 lira zamlanacak üniversiteyi bitiren gençlere de işsizlik parası verilecek.

4 Ekim'deseçim beyannamesini açıklayacak olan AK Parti, başta gençlere ve emeklilere olmak üzere toplumun tüm kesimlerine müjdeli haberler vermeye hazırlanıyor. Vatandaşın cebini rahatlatacak düzenlemeler içeren seçim beyannamesinde ağırlık emeklilere ve gençlere verilecek. Edinilen bilgiye göre; bu yıl yapılan 100 liralık seyyanen zam tüm emeklilere yaygınlaştırılacak. Çalışan emeklilerin maaşlarından yapılan yüzde 10'luk Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi tümüyle kaldırılacak. Emeklilikte gelir kaybının önüne geçilecek, maaşlarının düşmesi önlenecek. Ayrıca emeklilere faizsiz, uzun vadeli kredi imkanı sağlanacak. Kirada oturan emeklileri 250 lira taksitle ve 240 ay vadeyle evsahibi yapmak için başlatılan faaliyetler hızlandırılacak. 65 yaş aylığı alanlar için seyyanen '100'er lira artış' verilmesi de önemli müjdeler arasında yer alacak. 65 yaş aylığı alanlara geçtiğimiz Temmuz ayında da 55 lira zam verilmişti.

GİRİŞİMCİYE HİBE

İstihdam paketi gençlere ve kadınlara daha fazla iş fırsatı yaratacak şekilde güncellenecek. Her iki grupta yer alanlara iş kapısı açan işletmeler desteklenecek. Kendi işini kuracak gençlere hibe verilecek. Ayrıca çiftçilik yapan gençlere, uzun vadeli, düşük faizli kredi sağlanması öngörülüyor. İş bulamayan üniversitelilere,'işsizlik maaşı' benzeri bir paranın verilmesi üzerinde duruluyor. Üniversite mezunlarına iş buluncaya kadar harçlık verilecek.

2015-10-02


Yorum Gönder

Etiketleri :