Bakandan Kadro ve Zam Müjdesi

İçişleri Bakanı Selami Altınok, polis ve koruculara 1 Kasım seçimleri sonrasında müjdeyi verdi. 5 bin geçici köy korucusu alınacağını belirten Altınok korucuların sosyal haklarını hemde ücretlerini iyileştireceklerini aynı şekilde polislerin de ek göstergelerinin yükseltilerek maaşlarına zam yapılacağı müjdesini verdi.

Anadolu Ajansı Editör Masası'nın konuğu olan Bakan Altınok, geçici köy korucularına 50 bin kadro tahsis edildiğini belirterek, şu anda fiilen 45 bin kişinin çalıştığını, emeklilik veya başka sebeplerle boşalan 5 bin kadroya alım yapılması için ilana çıktıklarını ifadetti.

KORUCULARIN SOSYAL HAKLARI DÜZELTİLECEK!

Altınok, korucuların sosyal hakları ve maaşlarında bazı düzenlemeler yapılacağına değinerek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu konuda özel talimatı bulunduğunu dile getirdi. Geçici köy korucularının yanı sıra ücret almayan yaklaşık 20 bin gönüllü köy korucusu bulunduğunu aktaran Altınok, seçimlerin ardından gönüllü köy korucularına yönelik düzenlemeler yapılacağını da vurguladı.

POLİSİN ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLECEK

Bakan Altınok, yine Başbakan Davutoğlu'nun talimatıyla polislerin özlük haklarında düzenleme yapılacağını, bu kapsamda ek göstergelerinin yükseltileceğini ve bunun yanı sıra 1 Kasım seçimlerinin ardından polislerin

ekonomik durumlarının daha iyi seviyeye getirilmesi için çalışma yaptıklarını söyledi.

BU UMUDU SÖNDÜRMEYE HAKKIMIZ YOK

Bakan Altınok, gelişmiş birçok Avrupa ülkesi sığınmacıların denizlerde boğulmasını seyrederken, Türkiye'nin, gerek polisi, gerek jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleriyle, bu kişilerin kurtarılması için büyük gayret gösterdiğini bildirdi. Altınok, "Elini açmış, çaresiz kalmış, yurdunu, yuvasını, evini, barkını terketmiş insanlara Türkiye sırtını dönemez, dönmedik, bundan sonra da dönmeyeceğiz. Kafkaslardan gelenler, Balkanlardan gelenler, Orta Asya'dan gelenler, Myanmar'ı görüyorsunuz, Türkiye sesini, adını duyunca, Türk bayrağını bir yerde görünce insanların gözleri ışık ışık oluyor. Bu umudu söndürmeye hakkımız yok" dedi.

2015-10-08


Yorum Gönder

  1. İSİMSİZ diyor ki:

    HERKESE ZAM VAR ASGARİ ÜCRETLİYE YOK EV KİRA MUTFAK YOL ÜCRETİ ÖĞRENCİ 1000 TL YE GELDE BAKKK SONRADA VİCDANDA BAHSEDİLSİN

    Etiketleri :