Asgari Ücrete Zam Taşeronlara Kadro Müjdesi

AKP'nin yarın açıklanacak olan seçim bildirgesinden asgari ücretliye zam ve taşeron işçilere de müjde çıkacak. Asgari ücret arttıralacak ve maliyetin bir bölümünü devlet üstlenecek. Kamudaki binlerce taşeron işçi de kadroya alınacak.

AK Parti'nin seçim bildirgesinden 'asgari ücret ve taşeron' sürprizi çıktı. Yarın açıklanacak bildirgede; asgari ücretin yükseltilmesi için vergilerin bir bölümünün devlet tarafından sübvanse edilmesi, belli özellikleri taşıyan taşeron işçilerin de kadroya alınması gibi vaatler yer alıyor.

ARTIŞ YAPILACAK

AK Parti, seçim bildirgesini yarın yapılacak tanıtım töreninde kamuoyu ile paylaşacak. Bildirge, ekonomi ağırlıklı olacak. Memur, çalışan, emekli başta olmak üzere dar gelirlilere dönük vaatler ön plana çıkacak. Bildirgenin en önemli ayaklarını ise asgari ücretliler ve taşeron işçiler oluşturacak. Net bin lira olan asgari ücretin yükseltilmesi hedefleniyor. Bunun faturasının çalışanlara çıkmaması, işverenin yükselen maliyetler nedeniyle yeni işçi alımını durdurmaması için de önlem alınacak.

DEVLET DESTEĞİ

Asgari ücretten alınan vergilerin bir bölümünü devlet üstlenecek. Taşeron işçiler de bildirgede önemli yer tutacak. Sayıları 1 milyon 400 bini bulan taşeron işçiler ile ilgili hükümetin yaptığı iyileştirme çalışmaları seçimden sonra hayata geçirilecek. Devlette çalışanlardan belli şartları taşıyanların zaman içinde kadroya alınması da bildirgede yer alacak.

2015-10-03


Yorum Gönder

Etiketleri :