Ahmet Davutoğlu'ndan Maaşlarla İlgili Bir Müjde Daha

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim çalışmalarına Samsun'da verdiği miting ile başladı.Konuşmasında önceki gün açıklanan AK Parti'nin seçim beyannamesini hatırlatan Davutoğlu, "Şimdi dün açıkladığımız beyanname dolayısıyla bize soruyorlar, 'kaynak nerede' diye. Kaynak millette. Neden biliyor musunuz? Biz 2002'de yüzde 11,5 olan merkez yönetim bütçe açığını 2014'de yüzde 1,3'e gerilettik. Bütçesi açık bir hazine aldık, bütçe açığını en minimum düzeye düşürdük. İnşallah 2017'de de bütçe fazlası vereceğiz. İşte kaynak burada, bereket burada" dedi.

Emeklilerimize yılda 1200 lira daha ek artış sağlıyoruz. Emekliler arasındaki gelir farkları ortadan kalkacak. Biz söz verdik mi afaki sözler vermeyiz, sözün gereğini yaparız. 7 Haziran'dan önce emeklilere verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Allah bereketli eylesin.Yüzde 15 destek primini yüzde 10'a indirmiştik. Şimdi Bağkur emeklilerinin maaşından kesinti yapılmayacak, kaldırıyoruz."  Asgari ücreti bin 300 liraya çıkararak yüzde 30 zam yapıyoruz. Yem ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz. 

Gencimiz projesi olursa, 50 bin lira karşılıksız sermaye vereceğiz. Geri istemeyeceğiz. Daha çok gerekirse faizsiz 100 bin lira vereceğiz. Biz gencimize güveniyoruz. 3 yıl vergi istemeyeceğiz. Bundan daha bereketli iş olur mu? 

2015-10-06


Yorum Gönder

 1. Saim Bağbars diyor ki:

  Gençlere yönelik yapılan bu projeler çok yerinde bir iş, lakin mevcut esnafıda düşünmek lazım, esnafımızın bu ülkenin ekonomisinde çok büyük rolleri ve ülke ekonomisine katkıları var, en azından esnafa bir jest yaparak onlarıda sevindirmek adına unutulmadıklarını bilmeleride güzel bir gelişme olur,

  1. sadık karamanlı diyor ki:

   emeklilere zam verecekseniz şimdi bu ekim ayında verin. yoksa kimse inanmaz size. birde elektrik faturalarına bi el atın bana 2 aylık 53 lira tüketim geldi ama faturada 87 lira ödenecek möiktar diyor. hiç gecikmem omadığı halde 7 lira gecikme zammı diyor. bunların neresi doğru ki verilen vaadler doğru osun

   Etiketleri :