SGK E-Rapor

SGK E-Rapor

 

1-E-Rapor nedir?

SGK ile diğer kuruluşların kullandığı MEDULA sisteminde olan bütün sağlık hizmeti veren kuruluşlarca elektronik ortamda düzenlenmiş olan ilaçların kullanım ve muafiyet raporları E-Rapor (elektronik rapor) olarak adlandırılmaktadır.

 

2-SGK E-Rapor nasıl düzenlenir?

SGK tarafından yayınlanmış olan rapor teşhis kodları ve etken madde listeleri kullanılarak, hastanelerin kendi yazılım sistemleri üzerinden bilgiler kaydedilerek rapor oluşturulmakta ve başhekimlikçe onaylandıktan sonra rapor Kurumumuz Medula Sisteminde görülebilmektedir.

 

3-E-Rapor uygulaması ne zaman başlamıştır, avantajları nelerdir?

01.11.2010 tarihinden önce ilaç kullanım ve muafiyet raporları sağlık hizmeti sunucularınca kağıt üzerinde manuel olarak düzenlenmekte ve eczanelerce kaydedilmekte iken, 01.11.2010 tarihi itibariyle Medula sistemini kullanan tüm sağlık hizmeti sunucularında E-Rapor uygulamasına geçilmiştir. Raporlar elektronik ortamda hastanelerce düzenlenerek Kurumumuz Medula sistemine iletilmektedir. E-Raporlar için ayrıca reçete ekinde basılı rapor istenmemektedir. Düzenlenmiş olan raporlarda eksiklikler bulunması halinde hastanelerce yeni bir rapor düzenlenmeden, mevcut rapor üzerinde düzeltmeler yapılabilmektedir. Raporların düzenlendiği sağlık kurumundan kayıt edilmesi ile olası sahte raporların önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

SGK.NET Google Aramaları:

ssk rapor görüntüleme,e hastane rapor,sgk e raporları,sgk elektronik rapor sorgulama,sgk hastane rapor sorgulama,sgk sağlık kurulu raporu sorgulama,sgk sağlık raporu sorgulama
SGK E-Rapor makalesi Ana Sayfa, SGK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“SGK E-Rapor” için 4 yorum

 1. ahmet mercanoğlu diyor ki:

  1998 de işe başladım ne zaman emekli olabilirim

 2. Admin diyor ki:

  Selamlar Kemal Akbaş,

  NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM ? Konumuzun linkine tıklayarak sizden istenilen bilgileri eksiksiz göndermeniz halinde emeklilik sorgulamanızı yapabiliriz.

  Saygılar.

 3. kemal akbaş diyor ki:

  işe giriş:10.05.1986 Doğum:24.06.1964 askerden önce sigortam vardı.borçlanma yine yaptım ve ödedim. bu şartlarda en erken ne zaman emekli olabilirim.saygılarımla.

 4. tevfik feyzullah örsçelik diyor ki:

  Eskiden ilaç raporlarımız elimizde olduğundan ilaçlarımızın yazımında hekim tarafından görülüyordu. Şimdi ise eczaneler dışında pek çok hekim bunu göremiyor. Ayrıca biz de raporun sona erdiği tarihi gibi bilgileri görebiliyorduk. İlaç raporunun süresinin bitiminde yeni rapor çıkartırken de elimizde bir belge olmadığından birtakım zorluklar yaşıyoruz. Bu rapora nereden ve nasıl ulaşabilirim? saygılarımla

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SGK Eşdeğer İlaç Uygulaması

SGK Eşdeğer ilaç uygulaması nedir? SGK Eşdeğer ilaç uygulaması; temelde, sınırlandırılmış bir terapötik eşdeğerlik olarak, aynı endikasyon için kullanılabilecek aynı...

Kapat