Acaba ben nasıl tarım sigortası yaptırabilirim ?

Nasıl tarım sigortalısı olunur ? Tarım sigortası için gerekli şartlar ve evraklarla birlikte neler gerekli ?

Merhabalar Ben Mahmut Bilgiç, eşimimin sigortasını kendim dışarıdan yatırıyorum. Yani aslında çalışmıyor ama ben yinede ücrete mukabil sigortalı olarak gösteriyorum. Tabiki bu ödediğim tutar biraz fazla olduğundan dolayı ben eşimi tarım bağkurlusu yapmak istiyorum. Acaba bu işlemi nasıl yapmam gerekiyor ? Hangi evraklar ve süreci lütfen bana anlatabilir misiniz ?

Selamlar Sayın Mahmut BİLGİÇ tabiki size de yardımcı olmaya çalışalım. Daha önceden de bu soruya yakın bir soru için TARIM SİGORTASI FORMU  konusunda detaylı olarak anlatmıştık. Lütfen aşağıda yer alan bilgileri takip ediniz.

Tarım sigortalısı nasıl olunur ?

Tarım sigortalısı nasıl olunur ?

Yeni çıkan yasaya göre adına hiç bir şekilde tarla arsa vb şeyleri bulunmayan kişiler, 2013 yılının haziran ayına kadar 159,02 TL haziran ayından sonra yani 2013 yılının sonuna kadar ise 165,99 TL ödeyerek otomatik olarak sigortalı olabilecekler. Bu sigortalılık süresi 30 gün üzerinden kişinin emekliliği için yansıyacaktır. Tarımsal bir faaliyetiniz olsun yada olmasın tarım sigortalısı olabilir, tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabilir, emekli de olabilirsiniz.

 

Başvuruda bulunacak kişiler için aşağıdan EK 5 TARİM SİGORTALILIĞI FORMU indirme linkini vereceğiz. Aşağıda sizler için verilen linkten ilgili evrağı indirerek doldurup, muhtarlıktan onaylattıktan sonra, ilgili şehrinizdeki Tarım İlçe Müdürlüğü’ne kaşeletip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra SGK’ya teslim edeceksiniz.

EK 5 TARIM SİGORTASI FORMU İNDİR ( Güncel antivirüs yazılımı ile sitemiz tarafından virüs taraması da yapılmıştır. Lütfen indirdikten sonra işlemi tekrarlayınız )

2013 TARIM SİGORTLISI ÖDENECEK PRİM TUTARLARI

 

Acaba ben nasıl tarım sigortası yaptırabilirim ? tarım sigortası nasıl yapılır,ciftci sigortasi nasil yapilir,çiftçi bağkuru nasıl olunur,çiftçi bağkuru nasıl yapılır,tarım bağkuru nasıl olunur makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


Acaba ben nasıl tarım sigortası yaptırabilirim ? makalesi Ana Sayfa, Sgk Soru Cevaplar kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Acaba ben nasıl tarım sigortası yaptırabilirim ?” için 23 yorum

  1. hatice diyor ki:

    Nasıl sigortalı olabilirim altı ay önce ödenmiş var 1965 doğum

  2. Fehim Bakırcı diyor ki:

    Acaba ben nasıl çiftçilik Belgesi’ye bağkurlu olurum

  3. Fehim Bakırcı diyor ki:

    Çifçilikbelgemvar nasıl Başkurt emeklisi olurum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.