Sgk Sorgulama

SGK SORGULAMA

 

SGK ; SGK HİZMET DÖKÜMÜ , SGK SORGULAMA , SSK SORGULAMA gibi işlemleri eskiden olduğu gibi yeniden şifresiz  yapma olanağı sağladı. SGK Hizmet Dökümü işlemi yapabilmeniz için, yukarıdaki bağlantıya tıklayıp açılacak sayfadan sorgulamanızı yapabilirsiniz.

 

ŞİFRESİZ SGK SORGULAMA

Ayrıca sgk.gov.tr e hizmetler bölümünden “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerinizi girerek işlem yapabilirsiniz. Açılacak sayfada Hizmet Dökümü 4A bölümüne tıklayarak, SGK Hizmet Dökümü’nü görebilirsiniz. SGK Hizmet Dökümü ve sgk sorgulama gibi işlemlerinizi “e devlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.

SGK PRİM SORGULAMA

SGK Sorgulama sayesinde , ne kadar hizmet gününüzün olduğunu , emekli olmak için ne kadar zamanınızın kaldığını , prim gün sayınızı , sgk primlerinizin ödenip ödenmediğini , emeklilik kaydınızı ve daha birçok bilgiyi öğrenebilirsiniz.Yapmanız gereken , sgk.gov.tr veya turkiye.gov.tr sitelerine girerek sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve tam verip istediğiniz bilgilere ulaşmak.

SGK ve devlet yapmış oldukları bu uygulama sayesinde vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlamıştır.Vatandaşlar kendileri hakkında herşeye bu sistemler sayesinde ulaşabilmektedir.

 

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 

Yukarıda yazılı olan link adresni tarayıcınıza yazıp açılan sayfaya girdiğinizde , aşağıda listesini vermiş olduğumuz işlemleri yapabilirsiniz.

 

 

 

HİZMET DÖKÜMÜ
Hizmet Dökümü 4A
Hizmet Bilgisi 45

 

 

EMEKLİ AYLIKK BİLGİSİ
Emekİ Aylık Bilgisi 4A
Emekİ Aylık Bilgisi 45
Emekh Aylık Bilgisi 4C

 

 

TESCİL KAYDI TESPİTİ
Tescil Kaydı Tespiti 4A
Tescil Kaydı Tespiti 4B
Tescil Kaydı Tespiti 4C

 

 

 İŞGÖREMEZÜK ÖDEME
Ödeme Görnıe 4A
Ödeme Görme 45

 

 

MÜSTAHAKLİK SORGULAMA
Müstehaklık Sorgulama 4A
Müstehaklık Sorgulama 45
Müstehaklık Sorgulama 4C

 

 

EMEKLİ AYLIK KESİNTİ
Emekh Aylık Kesintisi 4C

 

SGK SGK SORGULAMA

Yukarıdaki linke tıklayarak , şifresiz olarak SGK Hizmet Dökümü’nüzü sorgulayabilir, ayrıca SGK Sicil No’nuzu öğrenebilirsiniz. Eğer isterseniz TC Kimlik No kullanarak SGK Hizmet Dökümü sorgulama yapabilirsiniz.Bunların dışında SGK maaşım bağlandı mı, SGK’dan hangi tarihte emekli olurum, SGK ‘dan ne miktarda emekli maaşı alabilirim gibi sorularada cevap bulabilirsiniz.Ayrıca SGK emeklilik işlerinizi halledebilirsiniz.Ayrıca SGK Emeklilik Kaydı, SGK Gün Sayısı, SGK Borç Durumu , SGK Pirim, SGK Kesenekleri gibi işlemlerinizin sorgulamalarını gerçekleştirebilirsiniz. TC Sicil Numaranızı istenen bilgiler kısmına girerek, SGK Sicil Numaranızı öğrenebilirsiniz. SGK, Bağkur, Emekli Sandığı sorgulamaları hakkındaki önemli bilgi ve duyurulara , SGK ile ilgili en son haberlere buradan kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

 

 

 TC KİMLİK NO İLE SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

 

Türkiye Cumhuriyetinin resmi internet sitesi Turkiye.gov.tr aracılığı ile TC Kimlik No kullanarak SGK Hizmet Dökümü Sorgulaması hizmetinden faydalanabilirsiniz. SSK sorgulama yapmak için  sayfamıza bakınız.NOT: Öncelikle SGK Hizmet Dökümü Sorgulaması yapabilmek için size en yakın bir PTT şubesine giderek, TC Kimlik No‘nuzu söyleyerek , 1 TL bir ücret ödeyip  “e-Devlet şifresi” almalısınız.

 

 

 

Sgk Sorgulama esgm,esgm sgk gov tr,sgk gov tr,esgm sgk,https://esgm sgk gov tr/Esgm/KimlikSorgulamaT action makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

“Sgk Sorgulama” için 45 yorum

 1. sella vehanuş tülbentci diyor ki:

  ne kadar prim borcum var lütfen öğrenmek istiyorum

 2. necati sadi diyor ki:

  1990 sigorta girişimi öğrenmek istiyorum bilgi verirseniz sevinirim

 3. oğuzhan çiçek diyor ki:

  durduk yere borçlu çıkardınız beni

 4. mehmet ali başyiğit diyor ki:

  ne zaman emekli olcağım

 5. mehmet ali başyiğit diyor ki:

  günlerimi öğrenmek istiyorum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.