Sgk

SGK

SGK , ülkemizde sosyal güvenlik uygulamarını yürüten kurumdur.Vatandaşlara sağlamış olduğu hizmetlerle kişilerin yaşam standartlarını ve kalitelerini arttırmayı amaç edinmiş bir devlet kurumudur.SGK ile çalışanların çalışma koşullarını iyileştirmek için çalıştığı gibi sağlık hizmetlerininde adil ve herkese eşit olarak verilmesini sağlamaktadır.

 

Sosyal güvenlik kurumu yapılan düzenlemeyle ayrı bir bakanlık altında toplanmıştır.Böylelikle vatandaşlara daha iyi ve kaliteli hizmet vermek amaçlanmıştır.Daha önce ssk (sosyal sigortalar kurumu) olarak hizmet veren kurum sgk çatısı altında bütün sosyal güvenlik birimlerini toplayarak hizmetlerine devam etmektedir.SGK , bünyesinde SSK , Bağkur , emekli sandığı , isteğe bağlı sigortalılık ve genel sağlık sigortası gibi bir çok  hizmet birimini barındırmaktadır.

 

Dünyada sosyal güvenlik çok önemli hale gelmiştir.İnsanlar sorunsuz bir şekilde sağlık hizmeti alabilmek , çalışma ve emeklilik koşullarının rahat olmasını istiyorlar.Bu nedenle sosyal güvenlik alanındaki yenilikler ve hizmetler hiç bitmeden daha iyi ve daha kaliteli hizmete doğru ilerlemelidir.Ülkemizde uygulamaya konulan yasalar ,genelgeler , tebliğler vasıtasıyla vatandaşların refah seviyelerinin artması hedeflenmektedir.Türkiye de sgk kurumu , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlıdır.

SGK ve diğer sağlık hizmetleri konusunda sitemiz aracılı ile bir çok faydalı bilgi alabilirsiniz.

 

“Sgk” için 1 yorum

  1. Mustafa Dumlupınar diyor ki:

    İyi günler. Yazın erasmus öğrencisi olarak Çek Cumhuriyetine gircem ve 6 ay oradayım. Önümüzdeki günlerde bir rahatsızlığımdan dolayı ilaçlar için sağlık raporu çıkacak. İlaçları almak için yurtdışında bu raporun herhangi bir geçerliliği olur mu? Yoksa tetkikler tekrar yapılmalı mı? Ayrıca TR/CZ 111 belgesi hakkında bilginiz var ise paylaşabilir misiniz? Bu belge ile orada bu tür bir sağlık hizmetinden faydalanabilir miyim? Raporla ilaç almak konusunda. Konu hakkında detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.